Šport

Slovanisti začali projekt typu "Ice Bucket Challenge". Chytí sa?

VdakaTITL.jpg

Na rozdiel od "ľadovej výzvy" sa doň môžete zapojiť bez vyzvania, úplne zadarmo, jednoducho a automaticky tým prispejete na dobrú vec.

V novom projekte národnej lotériovej spoločnosti TIPOS s názvom Vďaka si môžu Slováci navzájom posielať poďakovania. Za každé z nich poputuje 10 centov na bezplatné verejné korčuľovanie vo viacerých slovenských mestách. Informoval o tom generálny riaditeľ Ladislav Kriška a koordinátorka projektu Soňa Húšťová na tlačovej konferencii na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Do projektu sa zapojili aj viaceré tváre bratislavského hokejového Slovana. Ich videá nájdete nižšie.

Ľudia môžu prispieť vyplnením ďakovacieho formulára na webovej stránke vdaka.sk alebo pripnutím lístočka na stenu vďaky, ktorá bude putovať na viaceré zápasy a akcie po celom Slovensku. Týmto spôsobom podporia rozvoj masového športu a umožnia ľuďom už túto zimu bezplatne korčuľovať.


"Budeme radi, ak tento projekt nadobudne celospoločenský charakter a ľudia, ktorí poďakujú, spravia správnu vec pre podporu športu," povedal Kriška.

Húšťová informovala, že momentálne prebieha rokovanie s 19 zimnými štadiónmi. Podľa jej slov sa cena za verejné korčuľovanie na štadiónoch, ktoré sa už zapojili do projektu, pohybuje v rozmedzí od 0,80 eura v Bardejove po 2,50 eura v Nitre. Prostredníctvom projektu tak môžu v priemere Slováci za každý vstup ušetriť 1,70 eura. Nateraz nevie presne určiť, aká by mala byť konečná výška vyzbieraných peňazí. Dúfa však, že sa podarí dosiahnuť aspoň hranicu 50-tisíc eur.

"S narastajúcou sumou na spoločnom účte Vďaky sa predĺži doba bezplatného korčuľovania a pribudne aj počet zapojených štadiónov," spresnila Húšťová.

Projekt Vďaka podporili aj hokejoví hráči bratislavského HC Slovan. Svoje poďakovanie tak poslal Libor Hudáček, Ivan Baranka či Ladislav Nagy. "Vítame každú aktivitu, ktorá pritiahne deti a mladých ľudí k športu, obzvlášť k hokeju. Aj prostredníctvom tohto projektu sa niektorí zoznámia s ľadovou plochou po prvý raz," dodal generálny manažér HC Slovan Maroš Krajči.


„Ďakujem veľmi pekne svojej manželke, ktorá ma podporuje v hokeji a stará sa o malú Peťku. Vďaka patrí celej mojej rodine a, samozrejme, všetkým fanúšikom, ktorí chodia na hokej," poďakoval Nagy.

Dobrý skutok každý deň

Aj vy ste sa už dlho nepoďakovali len tak? Pripomeňme si spolu, že vďačnosť aj za obyčajné maličkosti prináša veľké veci. Dajte si predsavzatie, že každý deň spravíte jeden dobrý skutok. Ak každý deň pošlete čo i len jedno poďakovanie, za rok prispejete sumou 36,5 eura. Nebude vás to stáť ani čas ani peniaze. Dobré, nie?

Vďaky ostatných hokejistov

Libor Hudáček

Ivan Baranka

Jaroslav Janus

Mário Lunter


Kurtis Foster


Ziga Jeglič

Johan Backlund

 


BRATISLAVA/TASR, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.