Šport

Hádka slovenských lyžiarov. Mama Adama Žampu to povedala nahlas

Mama Adama Žampu.
Mama Adama Žampu. Zdroj: TV Markíza

Výsmech a pohŕdanie. Takto nejako sa vraj správa vedenie slovenskej lyžiarskej asociácie ku našim najúspešnejším lyžiarom.

Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) má veľký problém. Jej členovia sa dnes hádali na zasadnutí medzi sebou. Organizáciu, ktorá zastrešuje aj našich najúspešnejších lyžiarov, rieši navyše už aj súd. No a popritom všetkom sme sa dnes dozvedeli aj meno jej nového prezidenta.

Výsmech a pohŕdanie. Takto nejako sa vraj správa vedenie slovenskej lyžiarskej asociácie ku našim najúspešnejším lyžiarom. Samé príkazy a minimálna pomoc. V poslednom období to vraj zašlo ešte ďalej.

"Je to dosť zhnité a som smutný, že sa ide proti top športovcom," myslí si otec lyžiarky Petry Vlhovej.

Matka nášho najúspešnejšieho lyžiara Adama Žampu je ešte konkrétnejšia: "Pán Mersich sa nám už pred časom vyhrážal, že keď nebudeme počúvať zväz, tak nebudeme štartovať na svetovom pohári a neprihlásia nás na preteky," tvrdí.

Marino Mersich, predseda úseku alpských disciplín to ale popiera.

Dnešná konferencia v Kremnici sa niesla v rozpačitom duchu. Vedenie asociácie si najskôr rozhodovalo o tom, či v miestnosti môžu zostať médiá, alebo nie. Nakoniec sa situácia upokojila a na konferencii mohli všetci ostať.

Slovenská lyžiarska asociácia, ktorá zastrešuje všetkých našich lyžiarov, mení v poslednom čase často svoje stanovy. Tie najnovšie im už zablokoval pre viaceré závažné pochybenia aj sudca. Napriek tomu je vedenie so svojou prácou spokojné.

Novým prezidentom SLA sa stal bývalý združenár Františka Repka. Ten nahradil vo funkcii Janu Gantnerovú, ktorá sa pred časom vzdala. Má víziu spojiť všetkých lyžiarov, akým spôsobom, povedať nechcel.

Nový prezident to na svojej stoličke nebude mať jednoduché. Asociácia totiž dostáva na svoje fungovanie peniaze od ministerstva školstva. Podľa našich informácií si dá minister preveriť jej fungovanie. Ak nájde pochybenia, je pripravený pozastaviť jej financovanie.


KREMNICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.