Šport

Oznámkovali sme slovenských futbalistov za výkon proti Ukrajine. Ako obstáli?

Hore zľava: Ján Ďurica, Matúš Kozáčik, Norbert Gyombér, Juraj Kucka, Adam Nemec a Tomáš Hubočan. Dole zľava: Peter Pekarík, Róbe
Hore zľava: Ján Ďurica, Matúš Kozáčik, Norbert Gyombér, Juraj Kucka, Adam Nemec a Tomáš Hubočan. Dole zľava: Peter Pekarík, Róbert Mak, Vladimír Weiss ml., Marek Hamšík a Viktor Pečovský pred kvalifikačným zápasom na EURO 2016 Ukraji Zdroj: TASR

Najhoršie boli trojky, najlepšiu známku dostal Róbert Mak.

Slovenskí futbalisti majú za sebou kvalifikačnú premiéru. V prvom súboji o postup na Majstrovstvá Európy 2016 zvíťazili nad Ukrajinou 1:0. V porovnaní s prípravným zápasom s Maltou spravil tréner Ján Kozák v zostave Slovenska dve zmeny. Miroslava Stocha na krídle nahradil strelec jediného gólu Róbert Mak a Filip Kiss prenechal post defenzívneho obrancu Jurajovi Kuckovi. Prečítajte si, akú známku si od nás jednotlivý hráči zaslúžili.

Matúš Kozáčik - 1

V porovnaní so zápasom s Maltou mal Kozáčik podstatne viac práce. Tú si však splnil, gól neinkasoval a na svoje konto si pripísal tri úspešné zákroky. Kľúčový bol najmä ten z konca prvého polčasu, kedy zneškodnil najväčšiu gólovú príležitosť domácich.

Tomáš Hubočan - 3

Zo všetkých Slovákov na ihrisku mal najhoršiu úspešnosť prihrávok (až na Filipa Kissa, ktorý sa o nahrávku pokúsil za pol hodinu v hre iba štyrikrát). Ľavá strana obrany, na ktorej pôsobil, bola zraniteľnejšia. V 73. min spravil obrovskú hrúbku pri rozohrávke a bolo veľké šťastie, že ju Ukrajina nepotrestala. Zaskvel sa však aj niekoľkými dobrými obrannými zákrokmi.

Ján Ďurica - 1

Ďurica bol pilierom obrany. Najmä v závere zápasu, keď sme bránili, preukázal svoje skúsenosti a čistil, čo sa dalo. Na ihrisku pôsobil sebavedomo a vzbudzoval rešpekt u útočníkov súpera.

Zdroj: TASR

Norbert Gyömbér - 2

Náhrada Martina Škrtela podala lepší výkon ako proti Malte. Často zachraňoval, keď niektorí z obrancov prepadli. Trochu horší bol jeho výber miesta, najmä, keď Ukrajina založila rýchly útok, ktorým rozhýbala celú slovenskú obranu. Nepokazil však ani jednu zo svojich 13 nahrávok.

Peter Pekarík - 1

Najlepší výkon v zadných radoch podal pravý obranca Pekarík. Vyhral veľké množstvo osobných súbojov a Ukrajinci mali z jeho strany problém založiť nebezpečnú akciu. Aktívny bol aj smerom dopredu. V 33. min vyslal na bránu domácich peknú strelu, ktorú brankár vyboxoval.

Viktor Pečovský - 2

Defenzívny stredopoliar podal bojovný výkon, nebál sa ísť do lopty a často uspel. V nahrávkach exceloval, nepokazil ani jeden z 24 pokusov. To, čo sa od neho čakalo, to aj splnil. Mierne zhoršená známka je za ofenzívnu činnosť. Loptu na nohe nedokázal dlho udržať a párkrát zabrzdil slovenský útok, ktorý mohol skončiť prečíslením. Radšej volil nahrávku dozadu.

Juraj Kucka - 2

V defenzíve bol spoľahlivý, no prehral viac osobných súbojov ako Pečovský. Na druhej strane, dokázal veľmi dobre podporiť útok. Často sám zakladal útočné akcie z obrany.

Róbert Mak - 1*

Aj keď na súpiske bol uvedený ako ľavý krídelník, väčšinu času strávil na pravej strane, kde mu to aj viac vyhovuje. Kozákov ťah vymeniť ho za Stocha sa ukázal ako geniálny. Bol najnebezpečnejším Slovákom v útoku, zároveň dokázal dobre vypomôcť aj v obrane. Pri jedinom gólovom momente stretnutia si fantasticky posunul loptu do čistej streleckej pozície a nezaváhal.

Zdroj: TASR

Vladimír Weiss - 2

V porovnaní so zápasom s Maltou ho nebolo až tak vidieť, no keď sa ukázal, stálo to za to. V 31. min si fantasticky nabehol na Hamšíkov pas za obranu a v čistej gólovej šanci ho na poslednú chvíľu (a možno aj s faulom) obral o loptu obranca.

Marek Hamšík - 1

Na svoje konto si pripísal najviac nahrávok zo všetkých. Z 32 našlo svoj cieľ až 31 a jedna z nich sa premenila aj na gólovú asistenciu. A keby Weiss premenil svoju veľkú šancu, mohol mať Hamšík asistencie dve. Sám sa do zakončenia dostal iba raz.

Adam Nemec - 3

Žiaľ, dlhodobo chýba v našej reprezentácii hrotový útočník, ktorý by bol reálnym nebezpečenstvom pre súpera. A v zápase s Ukrajinou tomu nebolo inak. Nemec aspoň odviedol kus „čiernej roboty" a vyhral zopár súbojov. Zaskvel sa najmä v 57. min, keď perfektne prečítal hru a prepustil loptu za ním stojacemu Hamšíkovi. Na jediného typického útočníka v zostave je to však málo.

Filip Kiss - 3

Na ihrisku strávil 30 minút, stihol spôsobiť dva fauly, dostať žltú kartu a pokaziť polovicu nahrávok (2 zo 4). Jeho výkon však hodnotíme ako „dobrý". Zaujal najmä bojovnosťou.

Miroslav Stoch - 3

Vladimíra Weissa nahradil v 67. Miňo Stoch a hneď prvým kontaktom s loptou nádherne vysunul Maka. Bol to však jediný svetlý moment, ktorým sa ukázal. Inak to boli iba jeho typické pokusy o súboje jeden na jedného (popr. dvoch). pri ktorých väčšinou loptu stratil.

Michal Ďuriš - nastúpil až v úplnom závere, nie je čo hodnotiť

Výsledný priemer - 2

Pri kvalifikácii sú najdôležitejšie body. A tie tri z Ukrajiny sme museli tvrdo brániť. V druhom polčase už bola hra Slovákov zameraná iba na jeden cieľ - nedostať gól. Svedčí o tom aj fakt, že tréner Kozák stiahol jediného útočníka už v 63. minúte. Cieľ sa splniť podarilo, aj keď sme chvíľami mali na mále. A tak sa výsledná „dvojka" javí ako férová známka, s ktorou môžu byť slovenskí futbalisti spokojní.

Hodnotenie je postavené na základe subjektívneho hodnotenia redaktora. Môžete, ale nemusíte s ním súhlasiť. Budeme radi, ak nám v komentároch napíšete váš názor na hru našich futbalistov.

BARTISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti