Šport

Najlepší slovenský diskár mal pozitívny dopingový test

Matej Gašaj
Zdroj: atletikasvk.sk

Matejovi Gašajovi hrozí dvojročný dištanc.

Slovenský diskár Matej Gašaj mal 13. júla na národnom šampionáte v Banskej Bystrici pozitívny dopingový test na anabolické steroidy. Informáciu o jeho previnení prinieslo štvrtkové vydanie denníka Šport s tým, že mu hrozí dvojročný dištanc. Verdikt o potrestaní oznámi disciplinárna komisia Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Tridsaťdvaročný Gašaj nepožiadal Antidopingovú agentúru SR (ADA SR) o analýzu kontrolnej B-vzorky a nereagoval ani na výzvu, aby vysvetlil svoj pozitívny nález. Výsledok A-testu sa preto považuje podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ) za konečný," uvádza sa v denníku Šport.

Predseda SAZ Peter Korčok potvrdil, že najlepší slovenský diskár sa previnil voči dopingovým pravidlám. "Výsledky analýzy A-vzorky vykonanej v akreditovanom laboratóriu Svetovej antidopingovej agentúry WADA v rakúskom Seibersdorfe preukázali prítomnosť metabolitu zakázanej anabolickej látky dehydrochlórmetyltestosterón. Oficiálnu informáciu o porušení antidopingových pravidiel sme dostali 2. septembra a vzápätí sme celú záležitosť postúpili našej disciplinárnej komisii. Štandardný postih pri danom porušení je zákaz činnosti na dva roky," uviedol pre Šport.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.