Šport

Hossa strelil jedinečné góly

Marián Hossa
Zdroj: TASR

Skvelý Marián je našou ozdobou v NHL a vie sa rozdať aj doma - na Slovensku.

Mariánovi Hossovi sa v piatok podarilo streliť najkurióznejší gól v hokejovej kariére. Z najvyššieho bodu Zimného štadióna Pavla Demitru umiestnil zo 75-metrovej vzdialenosti do opustenej bránky až dva puky z troch pokusov. Za každý nepresný mal pritom darovať mládeži Dukly Trenčín 1000 eur, a hoci dvakrát trafil, na podporu talentov venoval rovnakú čiastku aj za úspešné pokusy.

Elitný krídelník Chicaga sa pokúsil o nevídanú hokejovú kuriozitu na konci prvej prestávky počas zápasu prvého extraligového kola medzi Duklou a obhajcom majstrovského titulu Košicami (zápas sa skončil s výsledkom 1:2).

Pri prvom pokuse sa pomýlil len o niekoľko centimetrov, no ďalšie dva už boli presné a po splnení výzvy zožal aplauz plných tribún. Ešte pred zápasom sa skúsený útočník predstavil aj na ľadovej ploche, keď vhodil úvodné buly spomínaného duelu.

Hossa má na dosah métu v NHL

"Chcel som trafiť aspoň jeden, nakoniec tam spadli dva. Ďalší bol pritom veľmi tesný. Samozrejme, povedal som, že za každý puk, čo nedám, venujem tisíc eur na mládež. Hoci som dva dal, darujem plnú sumu 3000 eur. Som rád, že môžem aspoň takto pomôcť," povedal tesne po absolvovaní výzvy Hossa.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára nebojoval len s veľkou diaľkou či výškou. Menším problémom mohla byť aj ochranná sieť, cez ktorú musel najskôr puk prestreliť. "Hoci sa tým živím, je to netypické miesto pre zakončovateľa. Som rád, že aspoň tieto dva pokusy mi vyšli, ako som chcel. Potreboval som si to aspoň raz predtým vyskúšať a podarilo sa," dodal Hossa.

35-ročný Hossa má na dosah v ďalšej sezóne métu 1000 bodov v základnej časti NHL. Po predošlej zaznamenal celkovo 995 bodov (464 gólov, 531 asistencií v  1090 zápasoch) a je na 80. mieste v historickej tabuľke.

Zdroj: TASR

TRENČÍN/ TASR, TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.