Šport

Koniec. Zrušili nás ako žiadosť na byt

amaer.jpg

Už po dvojhrách to vyzeralo veľmi zle, keďže do štvorhry nastupovali šampióni Bryanovci.

Slovenskí tenisti nepostúpili do svetovej skupiny Davisovho pohára. Prehrali v barážovom stretnutí v Chicagu s domácim tímom USA 0:5. Američania rozhodli už v sobotu vo štvorhre. V nedeľu naši prehrali aj zvyšné dva zápasy.

John Isner si v úvodnom nedeľňajšom singli poradil s Lukášom Lackom hladko v dvoch setoch 6:3, 6:0. Lacko nastúpil namiesto pôvodne nominovanej slovenskej jednotky Martina Kližana.

O piaty bod pre americké farby sa zaslúžili Sam Querrey, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa v troch setoch 6:4, 4:6, 6:4.
                  
      baráž o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára:
      USA - SLOVENSKO 5:0

      John Isner - Norbert Gombos 7:6 (5), 6:4, 6:2
      Sam Querrey - Martin Kližan 7:6 (5), 6:3, 6:3
      Bob Bryan, Mike Bryan - Gombos, Lukáš Lacko 6:1, 6:2, 6:1
      Isner - Lacko 6:3, 6:0
      Querrey - Gombos 6:4, 4:6, 6:4


O rozhodujúci tretí bod pre americké farby sa na tvrdom povrchu acrylic v Sears Center  zaslúžili svetové deblové jednotky bratia Bob a Mike Bryanovci, ktorí zdolal pár Norbert Gombos, Lukáš Lacko hladko v troch setoch 6:1, 6:2, 6:1. Gombos nahradil zdravotne hendikepovaného Michala Mertiňáka.

Slováci tak budú v roku 2015 opäť účinkovať v 1. skupine euro-africkej zóny. Svojho súpera spoznajú už vo štvrtok 18. septembra o 17.00, keď je v Dubaji na programe žreb.

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa neuspeli ani v treťom vzájomnom súboji s Američanmi. Vo februári 2002 zvíťazili hráči USA na harde v Oklahome 5:0, v septembri 2003 v baráži o svetovú skupinu v prvom zápase v bratislavskom NTC 3:2 napriek tomu, že Andy Roddick v úvodnej dvojhre nestačil na Dominika Hrbatého.

"S bodom vo štvorhre sme počítali ako s najmenej pravdepodobným. Pre chorobu nemohol hrať Mišo Mertiňák, ale som rád, že Noro Gombos získal nové skúsenosti. Keď odohrá viac zápasov, verím, že bude platný aj vo štvorhre. Martina Kližana bolelo plece a nechceli sme riskovať zhoršenie jeho zdravotného stavu. Bryanovci dokázali, že sú vo štvorhre svetové jednotky," zhrnul nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř.

           
      baráž o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára:
      USA - SLOVENSKO 3:0 po druhom dni

      John Isner - Norbert Gombos 7:6 (5), 6:4, 6:2
      Sam Querrey - Martin Kližan 7:6 (5), 6:3, 6:3
      Bob Bryan, Mike Bryan - Gombos, Lukáš Lacko 6:1, 6:2, 6:1
      nedeľa: 19.30 Isner - Kližan, Querrey - Gombos

CHICAGO/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.