Šport

Poznáme ďalších dvoch športovcov, ktorí nás budú reprezentovať v Soči

Sánkari Marek Solčanský a Karol Stuchlák pred olympijskymi kruhmi(2012)
Sánkari Marek Solčanský a Karol Stuchlák pred olympijskymi kruhmi(2012) Zdroj: Facebook/ Marek Solčaský a Karol Stuchlák fanclub

Majú lepšiu formu, ako ich skúsenejší kolegovia.

Na ZOH 2014 v Soči bude slovenské sánkovanie reprezentovať aj dvojica Marek Solčanský, Karol Stuchlák, ktorá dostala prednosť pred skúseným tandemom Ján Harniš, Branislav Regec. Rozhodol o tom výkonný výbor Slovenského zväzu sánkarov v dejisku MSR v rakúskom Igls.

Zdroj: Facebook/ Marek Solčaský a Karol Stuchlák fanclub

"Výkonný výbor po konzultácii s reprezentačným trénerom Ľubomírom Mickom dospel k záveru, že na základe výsledkov vo Svetovom pohári si miestenku do Soči zaslúžia Solčanský so Stuchlákom, ktorí sú po piatich podujatiach SP celkovo 16. Harniš s Regecom na ZOH 2010 vo Vancouveri obsadili 11. priečku, no v tejto sezóne nejazdia v optimálnej forme a vo "sveťáku" sú až 18., čo zohralo pri nominácii rozhodujúcu úlohu," povedala pre TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Mária Jasenčáková.

Zdroj: Facebook/ Marek Solčaský a Karol Stuchlák fanclub

Už po víkendovom piatom kole SP v americkom Park City bolo jasné, že do Soči pocestujú Jozef Ninis, Viera Gbúrová a mladá dvojica Marián Zemaník, Jozef Petrulák. Kompletná slovenská špička bude v piatok v Igls bojovať o tituly majstrov republiky, úvodné jazdy sú na programe o 9.30.

IGLS/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.