Šport

To snáď nie je pravda. Zomrela ďalšia legenda slovenského hokeja

Vladimir Lupták.
Vladimir Lupták. Zdroj: TASR

Lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták podľahol zákernej chorobe.

Vo veku 50 rokov podľahol v nedeľu zákernej chorobe lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták. Smutnú informáciu priniesli oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) ako aj oficiálne internetové stránky HC Slovan Bratislava. 

Zdroj: TASR

Deň 14. september sa tak negatívne zapíše do histórie, keďže na život si siahol aj bývalý reprezentant a majster sveta z Göteborgu Miroslav Hlinka.

Lupták prehral boj s dlhou a ťažkou chorobou. Jeho poslednou veľkou akciou pri národnom tíme boli februárové ZOH v Soči. Kariéru hokejového lekára odštartoval v roku 2000 v Slovane Bratislava, kde zotrval ďalších sedem rokov. S "belasými" sa ako člen realizačného tímu tešil z piatich majstrovských titulov. Odborne sa špecializoval v oblasti športovej traumatológie, jeho hlavným zameraním boli artroskopické operácie kĺbov. 

V nedeľu 14. septembra si vzal život aj bývalý reprezentačný center Miroslav Hlinka. Ten sa obesil na balkóne banskobystrického hotela, v ktorom býval počas vykonávania funkcie asistenta trénera miestneho extraligistu HC'05 Banská Bystrica.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.