Šport

Dominika Cibulková v slzách! Tu sú jej slová nad stratou blízkeho človeka

Cibulkova3.jpg

"Ďakujem za všetko, Doki! Už teraz chýbate, a tak veľmi," napísala na sociálnej sieti slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Vo veku 50 rokov podľahol v nedeľu zákernej chorobe lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták. Smutnú informáciu priniesli oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) ako aj oficiálne internetové stránky HC Slovan Bratislava. Deň 14. september sa tak negatívne zapíše do histórie, keďže na život si siahol aj bývalý reprezentant a majster sveta z Göteborgu Miroslav Hlinka.

Lupták prehral boj s dlhou a ťažkou chorobou. Jeho poslednou veľkou akciou pri národnom tíme boli februárové ZOH v Soči. Kariéru hokejového lekára odštartoval v roku 2000 v Slovane Bratislava, kde zotrval ďalších sedem rokov. S "belasými" sa ako člen realizačného tímu tešil z piatich majstrovských titulov. Odborne sa špecializoval v oblasti športovej traumatológie, jeho hlavným zameraním boli artroskopické operácie kĺbov.

"Dnes zomrel niekto, koho som si nesmierne vážila, a nielen ako lekára - odborníka, ale predovšetkým ako človeka. Niekto, kto tu bol vždy pre mňa a po kom ostane v mojom srdci navždy prázdne miesto. Ďakujem za všetko, Doki! Už teraz chýbate, a tak veľmi," napísala na sociálnej sieti slovenská tenistka Dominika Cibulková.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.