Vlhová v boji o veľký glóbus značne stratila. V záverečnom zjazde výrazne zaostala za Shiffrinovou

Vlhová v boji o veľký glóbus značne stratila. V záverečnom zjazde výrazne zaostala za Shiffrinovou
Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová reaguje v cieli zjazdu v Courcheveli. Zdroj: AP Photo/Alessandro Trovati

Američanke sa podarilo vyhrať zjazd v Courcheveli.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila vo finálovom zjazde Svetového pohára nebodované 16. miesto a v súboji o veľký glóbus významne stratila. Stredajšie preteky vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel vyhrala je veľká rivalka Mikaela Shiffrinová a Američanka má v priebežnom poradí pred záverečnmi tromi súťažami náskok 156 bodov. Malý glóbus za zjazd získala Talianka Sofia Goggiová.

Shiffrinová vyhrala s náskokom desatiny na Rakúšanku Christinu Scheyerovú a Švajčiarku Joanu Hählenovú, ktoré skončili zhodne na druhom mieste. Goggiová bola dvanásta (+0,68 s) a Vlhová stratila 78 stotín.

Súťaž mala tri fronty, okrem víťazky samotných pretekov sa rozhodovalo aj o glóbusoch. Goggiovú Švajčiarka Corinne Suterová slabším výkonom neohrozila a tak sa majsterka i smoliarka rýchleho sklzu napriek pádom a zraneniam tešila z obhajoby sezónneho titulu, celkovo tretieho v kariére. To sa udialo na začiatku pretekov. Na ich konci sa rozuzľovala situácia v mikrosúboji dvoch superstar zjazdového lyžovania o veľký glóbus.

Jeho obhajkyňa Petra Vlhová podala statočný výkon, na medzičasoch držala krok s prvou desiatkou, ale v cieli pristála ako šestnásta, tri stotinky od 16 bodov. Jej bodová strata tak po strede narástla v maximálnom rozmere, lebo Shiffrinová predviedla parádnu jazdu, čistú v tiahlych zákrutách a dravú v prelomových oblúkoch. Jej dôležitý 100-bodový záber znamenal zároveň jej tretí triumf v zjazde a 73. celkovo v pretekoch SP.

Vlhová sa po pretekoch usmievala aj napriek strate. Uviedla: „Ja som sama so sebou spokojná, lebo som urobila to, čo som chcela urobiť. Chcela som sa zlepšiť každou jazdou, i keď je z toho 16. miesto. Ale niekedy to takto je."

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti