Poriadna hokejová bitka: Slovenský mladík "zmastil" českého veterána

bitka.png

„Ja nie som bitkár, ale musíme hrať obetavo pre tím. Tak som rád, že sme vyhrali zápas i bitku," tvrdí Popradčan v službách Vítkovic.

Česká hokejová extraliga má za sebou prvú poriadnu bitku novej sezóny. Popradčan Michael Vandas v službách Vítkovic v nej „zmastil" ostrieľaného Jana Hanzlíka z Komety Brno. V polovici poslednej tretiny si hráči zo seba postupne strhli dresy aj chrániče, rozhodcovia ich rozdelili až na zemi. Český portál iSport.cz priniesol rozhovor so slovenským aktérom bitky.

„Ja sa skoro vôbec nebijem, ale aspoň sa mi podarilo roztlieskať fanúšikov," tvrdí Vandas.

To, že Hanzlík patrí k ostrieľaným harcovníkom, Popradčan nevnímal. Dokonca priznal, že ešte veľmi nepozná mená českých extraligistov. Vo Vítkoviciach pôsobí od minulej sezóny, predtým obliekal dres slovenského Popradu.

Bitku nájdete v tomto videu, začína v čase 2:57:


„Je jedno, či je to mladý alebo starý hráč. Na to sa nepozerám, bojuje sa pre mužstvo," vysvetľuje 23-ročný útočník.

V pästnom súboji Slovensko vs. Česko sme mali jasne navrch. Vandas nenechal nič na náhodu a po krátkej strkanici radšej sám začal s bitkou. Urobil tak vraj preto, aby sám nedostal. Táto taktika mu vyšla, úder od 33-ročného českého obrancu neschytal ani jeden.

„Aj dres som mu vyzliekol skôr, ale chytil sa a tiež mi ho dal dole. Tak som ho zložil na zem a potom nás už rozhodca oddelil," opisuje bitku hráč Vítkovic.

A či sa Vandas považuje za víťaza bitky?

„Určite áno! Nabudúce to môže však byť ináč. Bude mať šancu vyzvať ma. Ja nie som bitkár, ale musíme hrať obetavo pre tím. Tak som rád, že sme vyhrali zápas (3:1) i bitku," dodáva.

Takto skandovali po vyhranej bitke fanúšikovia:


VÍTKOVICE/Michal Lukačovič

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti