Vlhová skončila po prvom kole slalomu štvrtá, na prvom mieste je Dürrová

Petra Vlhová
Zdroj: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole sobotného finálového slalomu Svetového pohára na štvrtej priečke. Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostávala za vedúcou Nemkou Lenou Dürrovou o 48 stotín sekundy. Druhá pozícia patrila Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,37), priebežne tretia bola Slovinka Ana Buciková (+0,40).

Dvadsaťšesťročná Vlhová mala už vo veľkom predstihu vo vrecku prvenstvo v hodnotení disciplíny, keď zvíťazila v piatich slalomoch tejto sezóny SP a dvakrát bola druhá za Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Na pódiu nestála jedine v predchádzajúcej súťaži vo švédskom Are, kde už ako úradujúca olympijská víťazka obsadila pred týždňom štvrté miesto.

Post slalomovej kráľovnej zimy chcela potvrdiť na finálovom podujatí. So štartovým číslom 3 predviedla agresívnu a riskantnú jazdu, v niektorých bránkach však bola o čosi neskôr. "Nebola to úplne zlá jazda, uvidíme, čo sa stane v druhom kole (13.30), trať sa podľa mňa bude prepadať. Dám do toho všetko, chcem sa lúčiť s touto sezónou pódiovým umiestnením," povedala Vlhová vo vysielaní Eurosportu. Zaradila sa tesne za Gisinovú a Bucikovú, súperkám odskočila až Dürrová.

Hneď po Slovenke sa vydala na trať Shiffrinová, ktorá prvým a druhým miestom v zjazde a super-G znemožnila rivalke obhajobu veľkého glóbusu. V slalome Američanka momentálne neoplýva takou istotou, napriek tomu dokázala svoju jazdu v závere vygradovať a manko na Vlhovú stiahla z necelej pol sekundy aspoň na 18 stotín. V porovnaní s Dürrovou však zaostávala až o 0,66 s.

Rakúšanka Katharina Liensbergerová, jediná slalomová víťazka v tomto ročníku okrem Vlhovej a Shiffrinovej, išla na trati svojho trénera, ale veľkou chybou v hornej časti sa vyviedla z rytmu, už sa nezvládla dostatočne skonsolidovať a nabrala takmer dvojsekundovú stratu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti