Fialková v stíhačke v Holmenkollene tretia, trafila všetkých 20 terčov

Fialková v stíhačke v Holmenkollene tretia, trafila všetkých 20 terčov
Paulína Fialková (na snímke vpravo). Zdroj: Terje Bendiksby/NTB via AP

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v stíhacích pretekoch Svetového pohára v nórskom Holmenkollene 3. miesto, keď trafila všetkých 20 terčov. V predposlednej súťaži v ročníku si tak pripísala najlepší výsledok v sezóne. Zvíťazila domáca Nórka Tiril Eckhoffová.

Druhú priečku obsadila s mankom 24,9 s Nórka Marte Olsbuová Röiselandová v žlto-červenom drese najlepšej pretekárky celkového poradia i disciplíny a definitívne si zabezpečila veľký glóbus. Obe najlepšie pretekárky sa na strelnici pomýlili dvakrát.

Paulína Fialková vyrazila na trať z ôsmej pozície po šprinte. Pred záverečnou streľbou bola ešte na 4. priečke, no po nule predstihla Francúzku Anais Chevalierovú-Bouchetovú a v cieľovej rovinke si postrážila deviate pódiové umiestnenie v kariére. Jej výsledne manko bolo +54,0. Jej sestra Ivona taktiež zapísala najlepší výsledok sezóny. Netrafila dva terče na záverečnej položke, no posunula sa z 25. miesta na štarte na 13. s odstupom +2:06,1.

Fialková sa vrátila na stupne víťazov opäť po dvoch rokoch. Predtým sa jej to podarilo v januári 2020 v stíhacích pretekoch v Ruhpoldingu. "Neustále som sa snažila dostať na pódium, no nedarilo sa mi to. Dnes však všetko vyšlo perfektne, cítila som sa dobre na trati a padlo mi všetkých 20 terčov, to je vždy výnimočné. Prežila som náročné obdobie po fyzickej aj psychickej stránke. Nevzdávala som sa. Vedela som, že sa dokážem vrátiť k mojej minulej výkonnosti. Potrebovala som nabrať sebavedomie. Podarilo sa a som z toho veľmi šťastná," tešila sa Slovenka po pretekoch na tlačovej konferencii.

Eckhoffová si pripísala tretie prvenstvo v sezóne, keď zopakovala triumf z piatkového šprintu. V priebehu pretekov síce klesla za Röiselandovú, no po záverečnej položke v stoji sa opäť vrátila na vedúcu pozíciu.    

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti