Šport

Krásna krasokorčuliarka kryje expriateľa pre doping

Carolina Kostner_edited-1.jpg

Bronzová zo Soči a majsterka sveta z 2012 mala vypovedať pred komisiou o dopingových praktikách Schwarzera, ktorý vyhral zlato na OH v Pekingu.

Bývalá majsterka sveta v krasokorčuľovaní Carolina Kostnerová z Talianska čelí hrozbe trestu za neúčasť na vypočúvaní Talianskeho olympijského výboru (CONI) v dopingovej kauze jej bývalého priateľa, olympijského víťaza v chôdzi Alexa Schwazera. Informovala agentúra AP.

Bronzová z OH 2014 a majsterka sveta z 2012 mala vypovedať pred komisiou o dopingových praktikách Schwarzera, ktorý vyhral zlato na OH 2008 v Pekingu na 50 km a za pozitívny nález na EPO nesmel štartovať na OH 2012 v Londýne.


Kostnerová (27) už vlani v októbri vypovedala na zastupiteľstve v Bolzane a priznala, že v roku 2012 pomohla Schwarzerovi vyhnúť sa dopingovému testu. Päťnásobná majsterka Európy vraj tiež povedala, že atlét spával s maskou na tvári napojenou na zakázaný prístroj simulujúci podmienky vysokej nadmorskej výšky.

Talianka, ktorá vynecháva poolympijskú sezónu, mala v piatok predstúpiť pred príslušnú komisiu CONI, ospravedlnila sa ale pre súkromné povinnosti kvôli šou vo Verone. Risku je tak trest až na štyri roky. Dvadsaťdeväťročný Schwarzerovi vyprší dopingová suspendácia v januári 2016, no hneď po prevalení kauzy oznámil koniec kariéry.


RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.