Šport

A zase na to doplatil štadión Šachťaru. Dopadli naň delostrelecké granáty.

Donbass Arena po zásahu delostreleckých striel.
Zdroj: shakhtar.com

Futbalisti Šachťaru pre konflikt opustil Doneck a presťahoval sa do Kyjeva, domáce zápasy hrávajú v Ľvove.

Štadión futbalistov Šachťaru Doneck poškodili v piatok podvečer delostrelecké granáty. Stalo sa tak aj napriek tomu, že medzi bojujúcimi stranami na východe Ukrajiny vládne oficiálne prímerie.

"V piatok dopadli do bezprostrednej blízkosti štadióna Donbass Arena dva delostrelecké granáty. Výsledkom výbuchu bolo poškodenie severovýchodnej tribúny. Personál štadióna bol evakuovaný do bezpečia, nikto neutrpel zranenia," uvádza sa vo vyhlásení Šachťaru pre agentúru Reuters.

Výstavba 52-tisícovej Donbass Areny, ktorá hostila zápasy EURO 2012, stála majiteľa doneckého klubu Rynata Achmetova pred piatimi rokmi 320 miliónov eur.

Pred troma týždňami delostrelecké granáty výrazne poškodili tréningové centrum Šachťaru, keď jeden z nich úplne zničil prvé poschodie hlavnej budovy a ten druhý zanechal výrazné stopy na posilňovni a regeneračnej miestnosti.

Ozbrojené konflikty na východnej Ukrajine medzi domácimi vojakmi a proruskými separatistami trvajú už niekoľko týždňov. Šachťar z toho dôvodu opustil Doneck a presťahoval sa do Kyjeva, domáce zápasy hráva v Ľvove.

DONECK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.