Šport

Tatar sa nemusí obávať, už trénoval v útoku s Dacjukom

Tomáš Tatar
Zdroj: slovenskozijehokejom.sk

Tento rok sa chce viac koncentrovať na herný systém a tímu čo najviac pomôcť.

Pozícia slovenského hokejového útočníka Tomáša Tatara pred štartom novej sezóny NHL je v Detroite Red Wings iná ako v minulých rokoch. Kým predtým chodil do kempu s cieľom zostať v tíme až do začiatku NHL, teraz má pozíciu istú a snaží sa vybojovať si čo najlepšie miesto vo formáciách, ktoré zostaví tréner Mike Babcock.

Tatar figuruje v plánoch Red Wings na novú sezónu a s istotou miesta v tíme prichádza aj sebavedomie. "Snažím sa vybojovať si čo najlepšie miesto v tíme. Som v inej situácii ako v minulých rokoch, keď som nemal istú pozíciu. Teší ma, že som si tým konečne prešiel a nemusím sa stresovať, či v tíme zostanem alebo nie. Cítim sa omnoho lepšie," povedal pre www.mlive.com Tatar.

V minulej sezóne strelil za Red Wings 19 gólov a s 39 bodmi bol šiestym najproduktívnejším hráčom tímu.

Detroit mal v minulosti nadbytok útočníkov a Tatar sa nevedel dostať do tímu, hoci na farme v Grand Rapids podával veľmi dobré výkony. Do NHL naskakoval len v prípade, keď niekto vypadol pre zranenie.

"Tento rok sa chcem viac koncentrovať na herný systém a chcem tímu čo najviac pomôcť. Verím, že sa nám bude dariť a potešíme našich fanúšikov," dodal Tatar po tréningu v centre v I.C.E. Arene.

Tréner Babcock ho zaradil na úvod prípravného kempu do formácie s Pavlom Dacjukom a Darrenom Helmom. Pôvodne mal byť v tomto útoku nováčik Anthony Mantha, ale najväčšia nádej Red Wings bude pre zlomeninu holennej kosti pauzovať 6 až 8 týždňov.

"Pavel má zázračné ruky, snažím sa len držať hokejku na ľade a verím, že ma nájde. Helmer je ako lietadlo, je ho plný ľad. Dúfam, že nám to spolu pôjde," povedal Tatar na margo svojich spoluhráčov z útoku.

Po vzore Gáboríka aj on bude stavať centrum

Tatar je jedným z hráčov, ktorý by mali v budúcnosti ťahať Detroit k úspechom. "Má veľmi dobrý charakter a dokáže tím pozitívne nakaziť. Okrem toho je veľmi šikovný s pukom, nechýba mu rýchlosť, je to dobrý hráč," pochválil slovenského hokejistu tréner.

Babcock dodal: "Dacjuk a Zetterberg sú naše opory, ale potrebujeme ďalších hráčov, ktorí budú rozhodovať zápasy." Dvadsaťtriročný Tatar v lete podpísal s Detroitom trojročný kontrakt v hodnote 2,75 milióna dolárov na sezónu.

Zdroj: facebook.com/Tomáš Tatar

Slovenský útočník prezradil aj to, že plánuje v rodnej Dubnici postaviť športové centrum pre mladé nádeje. Tatar sa tak snaží splniť sľub svojmu otcovi, ktorý po dlhej chorobe zomrel v januári tohto roku. "Otcovi som sľúbil, že niečo spravím pre moje rodné mesto.

Dubnica mi dala šancu rozbehnúť hokejovú kariéru a myslím, že je čas vrátiť mestu niečo späť. Preto som sa rozhodol, že postavím tréningové centrum," prezradil Tatar.

Otvoriť ho plánuje na svoje narodeniny 1. decembra. "Chcem, aby ľudia a najmä deti mali kde zažiť veľa zábavy. V Dubnici vyrástli viacerí úspešní športovci na čele s Pavlom Demitrom a verím, že v budúcnosti vyrastú ďalšie osobnosti," dodal Tatar na záver.


TRAVERSE CITY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.