Šport

Futbalové MS v Katare nebudú, tvrdí člen exekutívy FIFA

Fifa World Cup
Zdroj: fifa.com

Dôvodom majú byť vysoké horúčavy. Zdravotníci vraj na seba nezoberú zodpovednosť.

Futbalové majstrovstvá sveta sa v roku 2022 nebudú konať v Katare pre obrovské horúčavy, ktoré panujú v krajine v Perzskom zálive. Tvrdí to člen exekutívy Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Theo Zwanziger.

"Osobne si myslím, že svetový šampionát sa v roku 2022 neuskutoční v Katare. Zdravotníci hovoria, že nemôžu niesť zodpovednosť, ak sa majstrovstvá sveta budú konať v takýchto podmienkach," uviedol Zwanziger pre Sport Bild.

Nemecký funkcionár je v súčasnosti členom exekutívy FIFA, ktorá v roku 2010 pririekla Kataru právo usporiadať futbalový šampionát. Aj keď predstavitelia ázijskej krajiny tvrdia, že sú chladiacimi technológiami na štadiónoch a v tréningových areáloch schopní chrániť účastníkov MS pred extrémnymi teplotami, stále panujú obavy zo zdravia hráčov a návštevníkov "mundialu".

"Možno bude na štadiónoch chladnejšie, no majstrovstvá sveta sa nekonajú iba na nich. Zídu sa sem fanúšikovia z celého sveta, ktorí budú čeliť obrovským horúčavám. Prvý prípad ohrozenia života spustí vyšetrovanie štátnym prokurátorom. A to nie je niečo, čomu by chceli členovia exekutívy FIFA čeliť," dodal bývalý prezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB).
FIFA hľadá možnosť presunúť MS na zimné obdobie, so zmenou termínu však nesúhlasia zástupcovia ligových a pohárových súťaží, ktorým by sa tak narušil program.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.