Šport

Alonso túži opustiť Ferrari, tvrdia talianske médiá

Španielsky pilot formuly 1 Fernando Alonso (uprostred) z tímu Ferrari v sprievode tímových kolegov  v Singapure.
Španielsky pilot formuly 1 Fernando Alonso (uprostred) z tímu Ferrari v sprievode tímových kolegov v Singapure. Zdroj: TASR

Zakotví dvojnásobný majster sveta v niektorom z hlavných rivalov talianskej stajne?

Dvojnásobný majster sveta v najprestížnejších motoristických pretekoch sveta Fernando Alonso je na odchode z tímu Ferrari. S odvolaním sa na zdroj z prostredia talianskej stajne to uviedol denník Gazzetta dello Sport. Podľa neho požiadal španielsky pilot o uvoľnenie z tímu po skončení aktuálnej sezóny napriek tomu, že zmluvu má platnú až do konca roka 2016.

Vyzerá to tak, že Alonso si príliš nesadol s novým šéfom Ferrari Marcom Mattiaccim, ktorý minulý týždeň v pozícii nahradil dlhoročnú ikonu spoločnosti Lucu di Montezemola. Podľa informácii talianskeho denníka neboli splnené počas víkendovej Veľkej ceny Singapuru všetky náležitosti zmluvy, ktorú má Alonso s talianskym tímom. Podrobnosti pochybení však nezverejnil.

Napriek tomu vyhlásenia Marca Mattiaciho po spomínaných pretekoch prezrádzajú, že v slávnej stajni formuly 1 nemusí byť všetko v poriadku. „Má u nás zmluvu do konca roka 2016. Ale tiež prebiehajú diskusie o tom, ako budeme definovať našu spoluprácu," uviedol Mattiacci. 

V súvislosti s budúcnosťou Alonsa sa medzi jeho novými zamestnávateľmi spomína najmä McLaren, Red Bull aj stajňa Mercedes.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.