Počas prvého tréningu na VC Saudskej Arábie vypukol neďaleko okruhu obrovský požiar

Počas prvého tréningu na VC Saudskej Arábie vypukol neďaleko okruhu obrovský požiar
Dym a plamene stúpajú z ropného depa v saudskoarabskej Džidde. Zdroj: TASR/AP/Hassan Ammar

Počas prvého piatkového tréningu na Veľkú cenu Saudskej Arábie MS formuly 1 vypukol 20 kilometrov od okruhu v Džidde požiar. Podľa prvotných informácií pochádzal z ropného depa, pričom len pred pár dňami bol rovnaký objekt terčom útoku priamo v dejisku pretekov.

„Cítim niečo spálené a nie som si istý, či je to moje auto alebo nejaké iné,“ povedal počas tréningu do vysielačky svojho Red Bullu holandský pilot Max Verstappen. Oblak dymu sa vznášal aj priamo nad traťou.  

V tréningu bol najrýchlejší víťaz úvodných pretekov v Bahrajne, Monačan Charles Leclerc na Ferrari, ktorý dosiahol čas 1:30,772. Druhý tréning je na programe o 18.00 SEČ. Informácie priniesla DPA.

Jemenskí povstalci sa prihlásili k útoku na ropné zariadenie

V saudskoarabskom meste Džidda vypukol veľký požiar, ktorý zachvátil zásobník ropnej spoločnosti Saudi Aramco. Jemenskí povstalci následne oznámili, že zaútočili na viacero cieľov v Saudskej Arábii vrátane tohto zariadenia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Vykonali sme niekoľko útokov dronmi a balistickými raketami,“ uviedli vo vyhlásení jemenskí povstalci - húsíovia. Ich útoky údajne zasiahli aj "zariadenia (Saudi) Aramco v Džidde a dôležité zariadenia v (hlavnom meste) Rijád."
     
Jemenskí povstalci útočili na zariadenie Saudi Aramco v Džidde už viackrát. V roku 2020 zasiahli zásobník nafty s objemom 500.000 barelov. Jeho oprava stála Aramco približne 1,5 milióna dolárov.

OSN považuje situáciu v občianskou vojnou sužovanom Jemene za najhoršiu humanitárnu katastrofu na svete. Jemen je navyše závislý od dodávok potravín, pričom až tretina všetkých dodávok pšenice pochádza z Ukrajiny, kde od 24. februára tiež prebieha vojna.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Formula 1

Dôležité udalosti