Šport

Schválené! Národný futbalový štadión už môžu začať stavať

Vizualizácia národného futbalového štadióna
Zdroj: skyscrapercity.com

Za bolo 36 poslancov, proti žiadny, piati sa zdržali. Majiteľ Slovana Ivan Kmotrík tak dostal definitívne zelenú na to, aby začal s realizáciou športovej stavby storočia.

Štvrtkové zasadnutie odsúhlasilo výstavbu Národného futbalového štadióna v Bratislave. Poslanci si však dali podmienku. Za pozemky, na ktorých budú stáť komerčné objekty, bude musieť investor zaplatiť aj komerčný nájom.

Kmotrík tvrdí, že len do búracích prác a projektov Tehelného poľa investoval do dnešného dňa vyše 13 miliónov eur z vlastných investičných zdrojov. V súčasnosti je už však v lokalite všetko zbúrané, investor má platné územné rozhodnutie a je vydané aj stavebné povolenie na plochu štadióna.

"Mesto si zaslúži normálny štadión, aj Slovan si ho zaslúži. Prišli sme o to požiadať, už nevieme, čo máme robiť, možno budeme aj zlí," prihováral sa poslancom jeden z fanúšikov zpred rokovacej sály. "Počúvať tu od vás prázdne reči, toho už máme plné zuby," dodal.

Výstavba celého areálu Národného štadióna na Tehelnom poli vrátane komerčných priestorov, kancelárií, obchodov a prevádzok by mala stáť asi 235 miliónov eur. Z toho štadión s kapacitou 22 500 miest predstavuje investíciu asi 70 miliónov eur.


BRATISLAVA/TV

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.