Šport

Chcete fotku s "ušatou" trofejou Ligy majstrov? Máte jedinečnú príležitosť

Slávna trofej určená pre víťaza Ligy majstrov je od piatka v Bratislave. Pobudne tu do nedele 28. septembra.
Slávna trofej určená pre víťaza Ligy majstrov je od piatka v Bratislave. Pobudne tu do nedele 28. septembra. Zdroj: TASR

Do hlavného mesta Slovenska ju priviezli amasádori holandský tréner Ruuda Gullit a bývalý anglický reprezentant Steve McManaman.

Slávna trofej určená pre víťaza futbalovej Ligy majstrov je od piatka v Bratislave, kde v rámci podujatia UEFA Champions League Trophy Tour pobudne do nedele. Na nábreží Dunaja ju v špeciálnom stane predstavili dvaja ambasádori - holandský tréner Ruuda Gullit a bývalý anglický reprezentant Steve McManaman. Trofej zostane v Bratislave do nedele.

Obaja získali trofej počas svojej bohatej hráčskej kariéry dvakrát, Gullit v slávnej ére milánskeho AC v rokoch 1989 a 1990 (vtedy Európsky pohár majstrov ako predchodca Ligy majstrov - pozn.) a McManaman s Realom Madrid (2000, 2002).

"Som prvýkrát v Bratislave a veľmi sa tomu teším. Počas kariéry som získal mnoho trofejí vrátane dvoch pohárov pre európskeho klubového šampióna. Možno ma trocha mrzí, že som s Holandskom nevyhral majstrovstvá sveta. Precestoval som Afriku a Áziu a môžem povedať, že Liga majstrov má všade na svete veľkú popularitu. Keď ju vyhráte, zostanete doživotne zapísaný vo futbalovej histórii. Som vďačný za možnosť byť ambasádorom tejto akcie," povedal Gullit, bývalý dlhoročný reprezentant "oranjes" a držiteľ Zlatej lopty FIFA pre najlepšieho hráča sveta za rok 1987.

Gullit by rád napodobnil svojich slávnych krajanov Johana Cruyffa, či Franka Rijkaarda, ktorí vyhrali "ušatú trofej" ako hráči i tréneri. "Je len zopár ľudí, ktorým sa to podarilo v oboch pozíciách. Nie je to nič ľahké. Potrebujete na to viacero vecí. Prvá z nich je kontrakt s klubom, to vám dosť pomôže. Keby som si mal vybrať s ktorým klubom, tak by to bolo určite AC Miláno," odvetil s úsmevom Gullit.

Podľa McManamana má triumf v Lige majstrov špeciálnu príchuť: "Pretože je to jedinečná trofej. V Európe sú síce silné ligové súťaže ako Premier League, Serie A a vyhrať ich nie je ľahké, ale nič sa nevyrovná víťazstvu v Lige majstrov. Táto súťaž spája ľudí a keď ju chcete vyhrať, musíte mať výnimočné mužstvo a tiež šťastie. Nepodarí sa to každému," povedal na piatkovej tlačovej konferencii bývalý hráč FC Liverpool, Realu Madrid a Manchestru City.

Jeden z najlepších hráčov "The Reds" na konci minulého storočia pochválil slovenského reprezentanta Martina Škrtela, ktorý oblieka dres Liverpoolu už šesť rokov. "Vlani mal veľmi dobrý rok, dal veľa gólov a pre klub bol veľmi dôležitý. Je to silný a nekompromisný obranca. V poslednom zápase chýbal v základe, ale podľa mňa by tam mal byť. Je v klube už dlho a patrí k najskúsenejším, vie dobre organizovať obranu, čo teraz Liverpool potrebuje, pretože prišli viacerí noví obrancovia. Ak je na ihrisku, Liverpool hrá lepšie," povedal na jeho adresu.

V novej edícii najslávnejšej európskej klubovej súťaže poputuje "ušatá" trofej od septembra do októbra do štyroch štátov už šiesty rok za sebou. Projekt potešenia futbalových fanúšikov po celom kontinente bude mať okrem Bratislavy ďalšie zastávky vo Viedni, Záhrebe, Novom Sade, Niši a "túra" sa končí v Belehrade.

Gullit a McManaman sú ambasádormi projektu, ktorý má spopularizovať futbal v širokej verejnosti. Gullit je vyslancom za spoločnosť UniCredit a McManaman za Európsku futbalovú úniu. Súčasťou UEFA Champions League Trophy Tour bude aj výstava Walk of Champions, ktorá predstaví futbalovú Ligu majstrov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.