Šport

KHL vyhlásila vojnu bitkám. Tresty budú prísnejšie

Matt Murlay (Slovan) a vpredu Nokelainen Petteri (Novgorod) v hokejovom stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novg
Matt Murlay (Slovan) a vpredu Nokelainen Petteri (Novgorod) v hokejovom stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod. Zdroj: TASR

Odborníci plánujú okrem iného vytvoriť aj špeciálny zoznam hráčov. Na tom budú figurovať mená všetkých, ktorí sa previnia proti pravidlám fair play.

Rozhodcovská komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa na svojom piatkovom zasadnutí zaoberala sprísnením opatrení v boji proti prejavom nešportového správania sa.

Odborníci plánujú okrem iného vytvoriť aj špeciálny zoznam hráčov. Na tom budú figurovať mená všetkých, ktorí sa previnia proti pravidlám fair play, a to akýmkoľvek spôsobom vrátanie filmovania.

"Zhodli sme sa na potrebe posilniť boj proti prejavom nešportového správania. Pre vinníkov z radov hráčov bude platiť špeciálny disciplinárny mechanizmus. Ich nešportové priestupky budú verejne dostupné na špeciálnom zozname," cituje portál allhockey.ru slová z oficiálneho vyhlásenia Rozhodcovskej komisie KHL. 

Tá bude mať k dispozícii videozáznamy z kontroverzných situácií, medzi ktoré budú patriť aj bitky. Na základe vytvorenia nových opatrení tak budú vinníci pri odhalení nešportového správania potrestaní prísnejšími trestami.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.