Šport

Saganovi na majstrovstvách sveta opäť "ruže nekvitli"

Pater Sagan
Zdroj: TASR

Náš pretekár sa vie presadiť, ak ostane pelotón pohromade. No neostal a stuáciu najlepšie zvládol pretekár od susedov.

Náš cyklista Peter Sagan už neraz ukázal, že dokáže vyhrávať etapy na vrcholových podujatiach, ale majstrovstvá sveta mu medailu nepriniesli ani tentoraz. V kráľovských pretekoch s hromadným štartom totiž pelotón pohromade neostal a tak Peter nemohol uplatniť svoju najväčšiu zbraň - bleskový šprint v závere.

Vyhral  24-ročný Michal Kwiatkowski zo susedného Poľska. Vyšiel mu záverečný únik a do cieľa prišiel asi desať metrov pred svojimi súpermi.

Na druhej priečke skončil Austrálčan Simon Gerrans a z bronzu sa teší domáci favorit Alejandro Valverde (obaja +1 s), pre ktorého je to už šiesta medaila z tejto disciplíny.

Sagan preťal cieľ na 43. pozícii so stratou 42 sekúnd. Peter Velits zdolala takmer 255 kilometrov dlhú trať na 87. mieste s takmer štrnásťminútovou stratou. Jeho brat Martin preteky nedokončil.

PONFERRADA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti