Šport

Takáto by mala byť naša zostava proti Bielorusku

Vladimír Vůjtek
Zdroj: SITA

Kým Slováci nenastúpia na súboj v najsilnejšom zložení, Bielorusi majú k dispozícii takmer kompletný elitný reprezentačný výber, ktorý vedie bývalý kouč SR Glen Hanlon.

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v piatok popoludní na svoj úvodný súboj na turnaji Arosa Challenge vo švajčiarskej Arose proti Bielorusku v bránke s Jánom Lacom. Na striedačke mimo hry z 23-členného kádra ostane útočník Rastislav Dej.

"Nepoviem nič nové, že Bielorusi budú veľmi silní. My však máme svoju kvalitu a chceme odohrať dobrý zápas,“ uviedol pre web SZĽH brankár Ján Laco.

Kým Slováci nenastúpia na súboj v najsilnejšom zložení, Bielorusi majú k dispozícii takmer kompletný elitný reprezentačný výber, ktorý vedie bývalý kouč SR Glen Hanlon. Tím Vladimíra Vůjtka čaká náročný zápas.

"Vieme, že nás nečaká žiadny ľahký súper. Hanlon bude mať v zostave bratov Kosticynovcov, Demagina, Kaľužného či Konstantin Koľcova. Majú veľkú silu. My sa však bude spoliehať na bojovnosť a defenzívu, ktorú máme na veľmi dobrej úrovni,“ povedal pre HockeySlovakia.sk Vladimír Vůjtek, ktorý zveril kapitánske céčko podobne ako na Nemeckom pohári 2011 Dominikovi Graňákovi. Pred dvoma rokmi v Mníchove pod vedením skúseného obrancu Slováci vyhrali turnaj, na ktorý necestovali v pozícii favoritov.

Predpokladaná zostava SR na zápas s Bieloruskom: J. Laco - Graňák, Baranka, Starosta, Švarný, P. Hraško, J. Mikuš, Čerešňák, Macejko - Marcel Haščák, Bulík, Lapšanský - Tybor, Marcinko, J. Sýkora - Spilar, Lušňák, R. Tománek - P. Zuzin, Galamboš, D. Skokan.

AROSA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.