Šport

Na internete sa objavilo video z hrôzostrašnej Bianchiho nehody!

nehoda bianchi.jpg

Dvadsaťpäťročný Francúz v nedeľu nešťastne narazil do žeriavu, ktorý odpratával monopost Nemca Adriana Sutila.

Francúzsky pilot Jules Bianchi je po vážnej havárii na nedeľňajšej VC Japonska monopostov F1 aj naďalej v kritickom stave.Pri nehode utrpel vážne poranenia hlavy, v pätnásť kilometrov vzdialenej fakultnej nemocnici sa podrobil operácii. Chirurgický zákrok dopadol úspešne a Bianchi po ňom vraj dýchal bez pomoci prístrojov.

Premiestnili ho na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde ho lekári neustále monitorujú. Ale podľa Sky Sports sa pretekárov stav zhoršil. "Informácie, že Jules dýcha sám nie sú pravdivé. Je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, jeho stav je veľmi vážny," píše sa na webe britskej televízie.

"Bianchi je vo vážnom, ale stabilizovanom stave," povedal pre agentúru AP hovorca FIA Matteo Bonciani. "To je všetko čo môžem povedať, ďalšie informácie môžem podávať až po dohode s jeho rodičmi," dodal.

Bonciani prezradil aj to, že do Japonska priletel s Bianchiho agentom Nicolasom Todtom prezident lekárskej komisie FIA Gerard Saillant, ktorý sa podieľal aj na liečbe bývalého jazda F1 Michaela Schumachera, keď upadol do kómy.

Dvadsaťpäťročný Francúz v nedeľu nešťastne narazil do žeriavu, ktorý odpratával monopost Nemca Adriana Sutila. Ten havaroval v nepríjemnej zákrute Dunlop krátko predtým, ako priestorom prechádzal Bianchi. Po havárii bol v bezvedomí, pre zlé počasie ho však nemohli transportovať do nemocnice helikoptérou, takže ho musela previezť sanitka s policajným sprievodom.

Video z nehody sa objavilo na portáli dailymotion.com, kde ho zverejnil pravdepodobne divák, ktorý tento hrôzostrašný moment nakrútil.JAPONSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.