Šport

Za Bianchim pricestoval chirurg, ktorý operoval Schumachera

Japan_F1_GP_Auto_Racing_Bianchi_Crash343671189067.jpg
Zdroj: TASR.

Ešte v roku 1999 operoval sedemnásobnému majstrovi sveta nohu po "Schumiho" havárii na Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu v Silverstone. Asistoval aj pri jeho liečbe po nehode na lyžovačke.

Za ťažko zraneným francúzskym pilotom F1 Julesom Bianchim pricestoval do Japonska francúzsky chirurg Gerard Saillant. Šéf inštitútu v Paríži asistoval aj pri liečbe Michaela Schumachera po jeho decembrovej nehode na lyžovačke.

Ešte v roku 1999 operoval sedemnásobnému majstrovi sveta nohu po "Schumiho" havárii na Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu v Silverstone. Informovala o tom agentúra dpa. Bianchi mal v nedeľu na Veľkej cene Japonska v Suzuke vážnu haváriu, po ktorej zostal v bezvedomí. Po operácii hlavy je v stabilizovanom, ale vážnom stave. leží na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Jokkaiči.

Hovorca okruhu v japonskej Suzuke tvrdí, že nedeľňajšia ťažká havária francúzskeho pilota F1 Julesa Bianchiho bola nešťastná náhoda. Podľa slov Masamičiho Mijazakiho sa traťoví komisári nedopustili žiadnej chyby.

"Po nehode Adriana Sutila začali mávať dvojitými žltými vlajkami, ktoré znamenajú, že jazdci majú spomaliť. Bianchiho vozidlo však nanešťastie dostalo akvaplaning a narazilo do žeriava," uviedol Mijazaki pre agentúru Reuters. Bianchiho previezli so zraneniami hlavy do nemocnice a jeho stav je vážny, ale stabilizovaný.


JOKKAIČI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.