Šport

Až traja slovenskí atléti sa dostali do svetovej TOP 10 za rok 2013

Zprava: kladivár Marcel Lomnický, chodec Matej Tóth, trojskokanka Dana Velďáková
Zprava: kladivár Marcel Lomnický, chodec Matej Tóth, trojskokanka Dana Velďáková Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk

Prestížne koncoročné rebríčky zostavil magazín Athletics Weekly.

 V prestížnych koncoročných svetových rebríčkoch desiatich najlepších atlétov sveta v jednotlivých disciplínach, ktoré zostavil magazín Athletics Weekly, sa objavili traja Slováci.

V hode kladivom patrí Marcelovi Lomnickému, ktorý včera slávnostne promoval v americkom Blacksburgu na Virginia Tech po ukončení päťročného štúdia, šiesta priečka. Lídrom je Maďar Krisztián Pars.

Na 6. miesto dali atletickí experti - Briti Peter Matthews, Mel Watman, Stan Greenberg, Stuart Mazdon, Fín Mirko Jalava, Lennart Julin zo Švédska, Američan Ed Gordon a Slovák Alfons Juck - v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. Bývalý zverenec trénera Juraja Benčíka a súčasný Mateja Spišiaka sa do elitnej svetovej desiatky dostal aj na 20 km zásluhou výborných jarných výkonov, keď ani v jednej z piatich súťaží, ktoré sa počítali aj do chodeckého seriálu IAAF, neskončil horšie ako tretí. Na 20 i 50 km sú lídrami majstri sveta Rus Ivanov a Heffernan z Írska. 

Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk

Prvú desiatku poradia najlepších svetových trojskokaniek podľa Athletics Weekly uzatvára naša rekordérka Dana Velďáková. Svetovou jednotkou v tejto disciplíne je podľa Athletics Weekly svetová šampiónka Ibargüenová z Kolumbie.

Hlavné princípy zostavovania rebríčkov TOP 10 sú umiestenia na významných podujatiach ako kľúčový faktor, potom vzájomné súboje najlepších a tretie kritérium je kvalita výkonov.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.