Šport

Fantastická správa. Schumacher bude môcť žiť relatívne normálny život

Michael Schumacher
Zdroj: TASR

Takéto odvážne vyjadrenie padlo z úst bývalého šéfa Ferrari, ktorý tvrdí, že Michaelov zdravotný stav sa neustále zlepšuje.

„Musíme predpokladať, že Schumacher môže viesť opäť v krátkej dobe relatívne normálny život," nechal sa počuť Jean Todt, bývalý šéf pretekárskeho tímu Ferrari. „Môžeme povedať, že pravdepodobne nikdy nebude znova riadiť vozidlo Formule 1. Ale bojuje. Jeho stav sa zlepšil. A to, čo je rovnako dôležité, je skutočnosť, že je teraz doma so svojou rodinou."

Zdroj: TASR

Jean Todt hovoril o Schumacherovom zdravotnom stave po tom, ako pretekára navštívil v jeho švajčiarskom sídle. Do svojho domu sa vrátil s manželkou a deťmi pred dvoma mesiacmi, keď ho prepustili z rehabilitačnej kliniky v Lausanne.

Je to novinka aj pre jeho skalných fanúšikov, ktorí už dlho nič o ňom nepočuli. „V posledných týždňoch a mesiacoch dosiahol pokrok vo vzťahu k závažnosti jeho zranenia," povedal Todt, teraz prezident Medzinárodnej automobilovej federácie.

Zdroj: TASR

„Ale dlhá a aj ťažká cesta je ešte pred ním. Dúfajme, že sa veci zlepšia. Jeho rodina je bližšie pri ňom, on potrebuje čas a pokoj."

O Schumachera sa v jeho dome stará 15 odborníkov. Je tam postavená mini klinika. Odhaduje sa, že rodinu vyjde takáto nadštandardná starostlivosť na 100-tisíc libier za mesiac. Zatiaľ je však zrejmé, že Michael je stále nehybný a ani nehovorí.

LAUSANNE/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.