Šport

Jurčo v úvode ročníka v útoku s Tatarom

 Hokejista Detroitu Red Wings Slovák Tomáš Jurčo (uprostred ) sa teší so svojím spoluhráčom a krajanom Tomášom Tatarom (vpravo)
Hokejista Detroitu Red Wings Slovák Tomáš Jurčo (uprostred ) sa teší so svojím spoluhráčom a krajanom Tomášom Tatarom (vpravo) a Lukeom Glendeningom po strelení gólu v zápase s Bostonom Bruins. Zdroj: TASR

Hoci tréner "červených krídel" Mike Babcock chcel mať Jurča v prvom tíme, dlho nebolo jasné, či mu to situácia v mužstve pre pretlak útočníkov umožní.

Funkcionári Detroitu utorkovými záverečnými úpravami v kádri potvrdili, že slovenský hokejista Tomáš Jurčo odštartuje ročník 2014/2015 v prvom tíme Red Wings. Posledné tréningy navyše naznačujú, že 21-ročný krídelník nastúpi v noci na piatok v úvodnom dueli sezóny NHL proti Bostonu v jednom útoku s krajanom Tomášom Tatarom. Na poste centra ich doplní Riley Sheahan.

Detroit v utorok uzatvoril 23-člennú otváraciu súpisku. Hoci tréner "červených krídel" Mike Babcock chcel mať Jurča v prvom tíme, dlho nebolo jasné, či mu to situácia v mužstve pre pretlak útočníkov umožní. Nakoniec však na farmu putovali iba brankár Petr Mrázek a obranca Xavier Ouellet. Posledné miesto klub uvoľnil umiestnením Pavla Dacjuka na listinu zranených hráčov.

Jurčo s Tatarom by mali podľa Detroit News nastúpiť spoločne v druhom, resp. treťom útoku. Prvú elitnú lajnu Red Wings vytvoria Johan Franzén, Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader, v ďalšom útoku sa predstaví Gustav Nyquist, český nováčik Andrej Nestrašil a Darren Helm a štvrtú útočnú formáciu vytvoria Drew Miller, Joakim Andersson a Luke Glendening.

DETROIT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.