Šport

Oznámkovali sme výkony našich futbalistov v zápase so Španielskom

Slovenská radosť z Kuckovho gólu do španielskej siete.
Slovenská radosť z Kuckovho gólu do španielskej siete. Zdroj: TASR

Miroslav Stoch možno rozhodol zápas, ale kto bol naozaj najlepším slovenským futbalistom na ihrisku?

Kto by to bol povedal, že po zápase so Španielskom budeme na čele kvalifikačnej skupiny na EURO 2016? Španielska tiki-taka zažíva svoje najhoršie obdobie a ukázalo sa, že proti tomuto štýlu hry sa už naučili hrať snáď všetci. Aj Slováci. Hrdinom stretnutia sa stal Miroslav Stoch, ktorý hlavou rozhodol o víťazstve Slovenska nad Španielskom 2:1. Ale kto naozaj podal najlepší výkon? Oznámkovali sme výkony jednotlivých hráčov.

Hodnotenie je postavené na základe subjektívneho hodnotenia redaktora. Môžete, ale nemusíte s ním súhlasiť. Budeme radi, ak nám v komentároch napíšete váš názor na hru našich futbalistov.

Matúš Kozáčik - 1*

Jedna z najvýraznejších osobností zo slovenského kádra na ihrisku. Podržal nás v kritických momentoch. Na prekvapivom víťazstve nad Španielskom mal azda najväčší podiel zo všetkých.

Tomáš Hubočan - 1

Cez ľavú stranu našej obrany síce išlo o niečo menej útokov, no aj napriek tomu mal Tomáš Hubočan práce viac než dosť. Spolu s celou zadnou líniou pôsobil kompaktne a podal solídny výkon.

Ján Ďurica - 1

Posledné zápasy slovenskej reprezentácie odohral ako hlavný koordinátor defenzívy, no po návrate Martina Škrtela do zostavy, prenechal túto funkciu kolegovi z Liverpoolu. Ako stopérska dvojka splnil svoju úlohu na výbornú. Škoda len toho zaváhania stopérskeho dua pri vyrovnávajúcom góle hostí.

Martin Škrtel - 1

Jeho úloha v stretnutí bola jasná - eliminovať ostrostrelca Diega Costu. A svoju úlohu si splnil na jedničku. Costa na ihrisku nechal všetko, bojoval ako lev a dokonca sa nášho kapitána pokúšal viacerými slovnými atakmi rozhodiť. To sa mu však nepodarilo, a tak si musí hviezda FC Chelsea na svoj prvý reprezentačný gól ešte počkať.

Zdroj: TV Markíza,

Peter Pekarík - 1

Na záverečný hvizd rozhodcu sa zrejme najviac tešil Peter Pekarík. Práve na jeho strane najviac operoval či už mág Iniesta, rýchlonohý Alba alebo nebezpečný Costa. Pri niektorých štandardkách dokonca bránil o hlavu vyššieho Piqueho. V ťažkej úlohe obstál a zaslúži si najvyššiu známku.

Juraj Kucka - 1

Buldog v strede ihriska. Do útokov chodil v plnej rýchlosti, no väčšinou boli jeho zákroky čisté (aj keď niekedy na hranici). Zároveň dokázal rýchlo rozohrať hru. Zaskvel sa najmä pri priamom kope, ktorý trafil presne do diery v múre a prekonal hviezdneho Ikera Casillasa.

Norbert Gyömbér - 2

Odohral zatiaľ zrejme najlepší zápas v reprezentačnom drese. Úloha „predstopéra" v strede obrany mu sedela lepšie ako zodpovednejšia úloha „posledného" muža.

Viktor Pečovský - 2

Poctivý výkon v obrannej činnosti stredovej línie. Dobre pristupoval k hráčom, najčastejšie k Iniestovi a znepríjemňoval mu život. Do útočných akcií sa však veľmi nezapájal.

Róbert Mak - 2

Škoda, že v úvode stretnutia zahodil obrovskú gólovú príležitosť. Inak patril z našich útočníkov k najaktívnejším.

Marek Hamšík - 1

Marek nastúpil na trochu netradičnej pozícií - na hrote. Hrali sme teda v podstate bez klasického útočníka. Kapitán SSC Neapol behal aj po chorobe celých 90 minút a rozdal množstvo presných nahrávok. Slovensko nemalo veľa gólových príležitostí, no Hamšík bol pri každej. Prsty mal aj v gólových momentoch. Kuckovi najskôr posunul loptu pri presnom priamom kope a v závere zápasu vysunul Michala Ďuriša, ktorý finálnou prihrávkou našiel Miňa Stocha.

Vladimír Weiss - 3

Naše útočné krídla mali v zápase s úradujúcim majstrom sveta značne sťaženú pozíciu, keďže sa museli s útočiacimi obrancami súpera vracať hlboko do vlastnej defenzívy. Vladimír Weiss sa tak takmer vôbec nedostal do pozícií, v ktorých by mohol vyniknúť. A aj to je dôvod, prečo dostal zo všetkých našich futbalistov najhoršiu známku.

Striedania

Michal Ďuriš - 2

Odohral dobrých 40 minút - najskôr na ľavej a po príchode Stocha na pravej strane, ktorá mu sedela viac. Práve z pozície pravého krídla poslal rozhodujúcu gólovú prihrávku. Viackrát počas zápasu sa snažil pekne uvoľniť. Žiaľ, lopta naňho častokrát neprešla alebo naši stredopoliari pribrzdili útok.

Miroslav Stoch - 2

Mal by národný hrdina, ktorý zachránil 3 body so Španielskom dostať jednotku? Pravdupovediac, hlavička tri minúty pred koncom riadneho hracieho času ho vykúpila z oveľa horšieho hodnotenia. Zrejme by to bola štvorka. Mal problém dlhšie udržať loptu a radšej sa po jemnom kontakte so súperom hodil na zem a rozhadzoval rukami. Ale kto si na to kedy spomenie? Veď Miňo je hráč, ktorý položil na kolená španielskych velikánov. A preto mu dávame dvojku.

Filip Kiss strávil na ihrisku príliš krátky čas na to, aby sme ho mohli oznámkovať.

Výsledný priemer - 1

Aritmetický priemer 1,53 síce podľa pravidiel známkovania znamená priemernú „dvojku", no prižmúrme trochu oči. Veď sme zdolali úradujúcich majstrov!

Vyzdvihnúť treba najmä defenzívu a dobre zvolenú taktiku. Španieli sa na medzinárodnej úrovni trápia a nám sa to podarilo využiť. Klobúk dole pred našimi chlapcami. No treba pripomenúť, že cesta do Francúzska je ešte ďaleká a výhra nad Španielmi z nás ešte nerobí automatického kvalifikanta. Určite je čo zlepšovať, najmä v ofenzíve. Pre dnešok teda zostaňme na vlne eufórie a radujme sa z jednotky. A skúsme ju v nedeľu v Bielorusku obhájiť.

Hodnotenie je postavené na základe subjektívneho hodnotenia redaktora. Môžete, ale nemusíte s ním súhlasiť. Budeme radi, ak nám v komentároch napíšete váš názor na hru našich futbalistov.

BRATISLAVA/Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.