Šport

Slovenský futbalový tréner dostal v Malajzii doživotný trest

Futbalová lopta

"Je to odstrašujúci trest pre všetkých," uviedol Taufek Abdul Razak.

V Malajzii doživotným dištancom potrestali piatich hráčov a troch členov realizačného tímu za ovplyvňovanie zápasov v tamojšej najvyššej súťaži. Medzi nimi figuruje aj meno slovenského trénera Stanislava Lieskovského, ktorý v júli opustil krajinu.

"Je to odstrašujúci trest pre všetkých. Boj proti ovplyvňovaniu zápasov berieme smrteľne vážne. Hráčov som varoval - nejaký čas môžete zakrývať klamstvo, ale nebude to navždy," uviedol šéf disciplinárnej komisie Malajzijskej futbalovej asociácie (FAM) Taufek Abdul Razak.

Okrem Lieskovského sa trest týka asistenta manažéra Rosliho Omara a ďalšieho funkcionára Shaariho Janiho. Aj všetkých päť hráčov pôsobilo v metropole krajiny Kuala Lumpur. Každý z okteta previnilcov bude navyše ľahší o viac než šesťtisíc dolárov.

"Nerozumiem tomu, neviem nič o týchto špinavostiach. Nikto so mnou nehovoril," uviedol podľa agentúry APA 49-ročný Lieskovský. Považskobystrický rodák (nar. 5. novembra 1964) ako stredopoliar získal v drese pražskej Sparty dva ligové tituly (1985 a 1988). Hráčsky a trénersky pôsobil v nižších súťažiach na Slovensku, v Česku, Rakúsku či Nemecku.

KUALA LUMPUR/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti