Šport

„Veční“ rivali Lendl a McEnroe opäť na kurte. Ten druhý verí, že vyhrá

John McEnroe a Ivan Lendl pred tenisovou exhibíciou Tennis Champions.
Zdroj: TASR

Grandslamoví víťazi sa stretnú na 7. ročníku TENNIS CHAMPIONS v Bratislave.

Je to síce dávno, čo dvaja špičkoví tenisti nevedeli na seba povedať pekné slovo a boli povestní rivali. No po rokoch sa karta obrátila a dnes spolu hrávajú tenisové exhibície. Reč je o bývalom československom tenistovi Ivanovi Lendlovi a americkom búrlivákovi na kurte Johnovi McEnroeovi.

Ako dnes povedali novinárom, obaja sa tešia na zápas a McEnroe dokonca verí, že vyhrá Lendl na margo svojho súpera veľmi veľa nenahovoril, skôr mal skromné vyjadrenia a novinárov odkázal, nech sa opýtajú budúceho súpera.

Som rád, že budem hrať proti McEnroeovi aj keď spolu hrávame často. Ešte viac, že to bude tu v Bratislave, pretože som tu hral už veľakrát a vždy sa mi tu páčilo

Lendl je víťazom ôsmich grandslamových turnajov. Prvým hráčom svetového rebríčka sa stal 28. februára 1983, ale neskôr ho vystriedal Jimmy Connors a potom McEnroe.

Definitívne získal nadvládu nad mužským svetovým tenisom po víťazstve nad McEnroeom vo finále US Open v septembri 1985.

Dva razy zvíťazil na Australian Open, po tri víťazstvá dosiahol na Roland Garros a US Open. Jeho americký súper vyhral o jeden grandslamový turnaj menej, štyrikrát US Open, trikrát Wimbledon.

Spolu odohrali 36 vzájomných duelov, pričom viac sa darilo Lendlovi, ktorý sa tešil z víťazstva 21-krát.

"Náš vzťah by som necharakterizoval ako nepriateľstvo. Myslím si, že obaja sme sa snažili hrať čo najlepšie a vyhrávať čo najviac. Ja teda určite. Staral som o to, aby som sa zlepšil, nie o to, čo na to hovorili McEnroe. Bol to nebezpečný a fantastický tenista. Teraz máme oveľa lepší vzťah, ako keď sme hrali naplno. Spolu chodíme aj na turnaje veteránov. Ale na pivo dnes nepôjdeme, pretože ja pivo nepijem," povedal Lendl.

Zdroj: TASR

McEnroe je známy vďaka svojej agresívnej hre a povestným volejom, ale aj pre svoju výbušnú povahu, časté hádky s rozhodcami, hádzanie rakiet o zem a veľkú rivalitu práve so svojím najbližším súperom.

Médiá, Wimbledon a rivalita

Údajne o ňom raz povedal, že je najslabšia svetová jednotka, v utorok však tieto slová vyvrátil: "To určite nevyšlo z mojich úst. Nie vždy je pravda všetko to, čo odznie v médiách. Pre mňa je to jeden z najlepších hráčov, proti akým som hral. Vídali sme sa často, mali sme k sebe rešpekt a vzájomnými zápasmi sme sa obaja zlepšovali. Teraz je náš vzťah určite lepší a veľakrát sa zasmejeme na tom, čo sme spolu prežili."

Zdroj: koláž:TVNOVINY.sk/TASR

Známy búrlivák sa počas aktívnej kariéry preslávil aj lámaním rakiet. "Odvtedy sa veľa zmenilo. Vtedy som dostával pokuty, keď som lámal rakety, teraz ich dostávam, keď ich nelámem," povedal so smiechom. Stredajší súboj si chce užiť, no zároveň aj upraviť vzájomnú bilanciu vo svoj prospech.

Zdroj: TASR

Vo štvorhre na 7. ročníku TENNIS CHAMPIONS k ním nastúpia slovenským divákom známy šoumen, bývalý iránsky tenista Mansour Bahrami a austrálsky tenista Peter McNamara, ktorý v dvojhre vyhral všetky štyri grandslamy.


BRATISLAVA/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.