Šport

Minihelikoptéra riadená premiérovým bratom spustila bitku na zápase Srbsko - Albánsko

Stefan Mitrovič (Srbsko) strháva albánsku vlajku, ktorá na minihelikoptére lietala na konci 1. polčasu zápasu Srbsko - Albánsko.
Zdroj: TASR

Srbský futbalista Mitrovič schmatol albánsku zástavu a medzi balkánskymi rivalmi vzplanuli vášne. Verdikt UEFA bude 23. októbra.

Utorňajší zápas I-skupiny kvalifikácie EURO 2016 medzi futbalistami Srbska a Albánska hlavný rozhodca predčasne ukončil.

Európska futbalová únia (UEFA) už začala celú kauzu vyšetrovať. "Začali sme disciplinárne konanie voči obom federáciám. Obe majú čas do budúcej stredy, aby nám predostreli svoje stanoviská," povedal hovorca UEFA Pedro Pinto. Podľa prezidenta UEFA Michela Platiniho je neprípustné, aby sa politika miešala do športu. Verdikt ohľadom trestov by mala UEFA vyniesť na budúci štvrtok 23. októbra.

Duel na domovskom štadióne Partizanu Belehrad bol najskôr pred koncom prvého polčasu prerušený, ani po tridsiatich minútach sa však vyhrotená situácia neupokojila a anglický arbiter Martin Atkinson sa rozhodol ho ukončiť.

Dôvodom bola albánska vlajka, ktorá na minihelikoptére pred koncom prvého polčasu lietala nad ihriskom, a keď ju uchmatol srbský hráč Stefan Mitrovič, medzi balkánskymi rivalmi vzplanuli vášne. Vzápätí vtrhli na ihrisko aj srbskí fanúšikovia a snažili sa napadnúť futbalistov Albánska. Atkinson preto poslal tímy do šatní a keďže sa situácia neupokojila, v zápase sa už nepokračovalo.

"Okolnosti boli také, že zápas nemohol pokračovať," povedal delegát UEFA Harry Been. "Nemôžem teraz komentovať, kto za to nesie vinu. Spolu s kolegami (rozhodcom a bezpečnostným poradcom - pozn.) vypracujeme správu pre UEFA a tá rozhodne, čo bude ďalej," dodal zástupca strešného orgánu európskeho futbalu.

Zdroj: TASR

Práve 45-ročný Rama údajne diaľkovo ovládal minivrtuľník, na ktorom bola pripevnená vlajka "Veľkého Albánska" a ktorá pred koncom prvého polčasu lietala nad štadiónom, potvrdilo srbské ministerstvo vnútra.

Mladší brat albánskeho premiéra sa spolu s ďalšími členmi albánskej delegácie nachádzal vo VIP zóne hľadiska. Účasť albánskej delegácie srbské úrady povolili na "nástojenie diplomata krajiny EÚ". Rama sa srbským policajtom legitimoval americkým pasom, napísal server Telegraf.rs.

Podľa svedkov polícii povedal: "Ja som americký občan a nemôžete mi nič." U Ramu pritom policajti našli diaľkový ovládač, ktorým osobne ovládal minihelikoptéru s provokatívnou vlajkou. Ramu následne zhruba po 40 minútach prepustili na slobodu a spolu s delegáciou previezli na belehradské letisko Nikolu Teslu, odkiaľ Albánci odleteli do Tirany.


BELEHRAD/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.