Boj o kúpu Chelsea graduje. Do hry vstúpilo konzorcium s dvomi športovými legendami

Hráči Chelsea oslavujú gól v dueli LM proti Juventusu.
Zdroj: TASR/AP

Súčasný majiteľ milionárskeho klubu Roman Abramovič sa ho snaží predať od 2. marca.

Úradujúci šampión Ligy majstrov FC Chelsea prežíva v tomto období neľahké časy. Súčasný majiteľ milionárskeho klubu Roman Abramovič sa ho snaží predať od 2. marca. Vlastniť športový klub takejto silnej značky je veľkým lákadlom, a tak nečudo, že sú stále noví záujemcovia o jeho kúpu.

Niektorí sú ochotní okamžite zaplatiť sumu vo výške 3,6 miliardy eur, čo by znamenalo, že anglický veľkoklub sa stane, v prípade predaja, najdrahším športovým klubom v histórii. Podľa Sky Sports sú súčasťou skupiny investorov, na čele ktorej stojí bývalý riaditeľ Liverpoolu Martin Broughton, aj sedemnásobný šampión Formuly 1 Lewis Hamilton a bývalá ženská tenisová jednotka Serena Williamsová. Obaja sú ochotní prispieť sumou desať miliónov libier.

Tenistka Serena Williamsová vo finále Wimblerdonu.
Zdroj: TASR/AP

Slávni športovci už rokujú s investičnou skupinou niekoľko týždňov. Zdroj blízky skupine uviedol, že zapojenie Hamiltona a Williamsovej bolo investičným rozhodnutím, pretože obaja už majú skúsenosti s budovaním športových značiek. Poukázal tiež na to, že zapojenie tejto dvojice by nebolo prvým prípadom, kedy známi športovci podporili klub z Premier League. Napríklad basketbalista LeBron James je malým investorom Liverpoolu už viac ako desať rokov.

V skupine, ktorú vedie Braughton sa nachádza pestrý zoznam investorov z viacerých oblastí a aj to bol jeden z faktorov, ktoré prispeli k presvedčeniu Hamiltona a Williamsovej, aby sa taktiež zapojili.

Hamilton môže dostať formálnu úlohu

Je možné, že Lewis Hamilton zohrá jednu z formálnych úloh v budúcich snahách Chelsea o podporu diverzity a rovnosti, ak bude ponuka úspešná. On a takisto aj 23-násobná gradslamová šampiónka boli vo svojich príslušných športoch aj mimo nich zástancami rovnosti a prepožičali svoje mená rôznym antidiskriminačným iniciatívam.

Konzorcium, na čele ktorého stojí Braughton, vo svojej ponuke pre Chelsea zahŕňa aj dlho plánovanú prestavbu domovského stánku na Stamford Bridge.

Zostávajúcimi záujemcami o vstup do londýnskeho klubu je spoločnosť Todda Boehlyho, spoluvlastníka bejzbalového klubu Los Angeles Dodgers a Steave Pagliuca, ktorý je už teraz spolumajiteľom talianskeho klubu Atalanta Bergamo.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti