Šport

VIDEO: Indický futbalista zomrel po gólovej oslave. Nevyšlo mu salto

Peter Biaksangzuala
Zdroj: facebook.com

Biaksangzuala sa zranil po tom, čo strelil vyrovnávajúci gól do siete Chanmari West FC. Presný zásah oslávil saltom, no po nevydarenom dopade zostal ležať na zemi v bezvedomí. Na následky zranení zomrel v nemocnici.

Indický futbalista zomrel na následky ťažkého poškodenia miechy, ktoré si spôsobil, keď chcel osláviť gól saltom. Dvadsaťtriročný stredopoliar Bethlehem Vengthlang FC Peter Biaksangzuala skonal v nedeľu v nemocnici v štáte Mizoram na severovýchode Indie

„Tento prípad nás šokoval. My vo Futbalovej asociácii Mizoramu (MFA) sme urobili, čo sme mohli, no nedokázali sme ho zachrániť," uviedol pre agentúru Reuters sekretár MFA Lalnghinglova Hmar.

Biaksangzuala sa zranil po tom, čo strelil vyrovnávajúci gól do siete Chanmari West FC. Presný zásah oslávil saltom, no po nevydarenom dopade zostal ležať na zemi v bezvedomí.

Prezident MFA je zároveň štátnym ministrom zdravotníctva a urobil všetko, čo bolo možné. Zvažovali sme, že ho prevezieme do Naí Dillí, no jeho stav bol veľmi vážny. Väčšinou bol v bezvedomí, občas vyhláskoval niekoľko slov," dodal Hmar.

Vedenie Bethlehemu sa už rozhodlo na Biaksangzualovu počesť vyradiť zo súpisky jeho dres s číslom 21 a MFA zorganizuje zápas na uctenie si jeho pamiatky.

https://www.youtube.com/watch?v=GNamoHm6Vzw


NAÍ DILLÍ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.