Šport

A opäť máme majsterku sveta! Purdjaková je najlepšia v kategórii women's physique

Purdjakova_fitnes.jpg

Celkovo Slovensko získalo celkom sedem medailí a obsadilo v hodnotení krajín vynikajúce druhé miesto.

Slovenské reprezentantky si mimoriadne úspešne počínali na MS vo fitnes v Montreale, kde získali celkovo sedem medailí - tri zlaté, dve strieborné a dve bronzové. Jana Purdjaková triumfovala v kategórii women's physique do 163 cm (nový názov pre kulturistiku žien) a zároveň sa stala absolútnou šampiónkou. Pre Purdjakovú je to jubilejný desiaty titul z MS.

Naposledy stála na najvyššom stupienku pred dvomi rokmi v poľskom Bialstoku, kde nenašla premožiteľku v kulturistike v kategórii do 55 kg. 

Vo fitnes žien do 163 cm získala v Montreale najcennejší kov Dominika Multáňová, v body fitnes do 168 cm sa zo zlata tešila Andrea Ondrejovičová.

Striebro vybojovali Denisa Hargašová (bikiny fitnes do 166 cm), Olivia Pohánková (bikiny fitnes nad 172 cm), bronz Barbora Sečkárová (fitnes nad 163 cm) a Michaela Bruteničová (bikiny fitnes do 163 cm).

"Všetkých deväť našich dievčat sa prebojovalo do finále, čo je skvelý úspech. Celkovo Slovensko obsadilo v hodnotení krajín vynikajúce druhé miesto za Ukrajinou a pred Brazíliou," povedal pre TASR generálny sekretár Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja (SAKST) Ladislav Meško. 

https://www.youtube.com/watch?v=VQvoadlQyEM


MONTREAL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.