Šport

Sekera po hrôzostrašnom náraze na mantinel: Zachránili ho ruky

Andrej Sekera zostal po náraze do mantinelu otrasený.
Andrej Sekera zostal po náraze do mantinelu otrasený. Zdroj: TASR

"Cítim bolesť pri streľbe, takže preto si dávam ešte pár dní oddych. Chodím na rehabilitácie a robím rôzne cvičenia na spevnenie," povedal Sekera.

Slovenský hokejový obranca v službách zámorského tímu NHL Carolina Hurricanes Andrej Sekera sa vrátil k nepríjemnému nárazu na mantinel, po ktorom nedohral minulý týždeň zápas so svojím bývalým zamestnávateľom Buffalom Sabres. Z hrôzostrašného incidentu vyviazol bez vážnejších zranení.

"Našťastie som si stihol dať pred tvár ruky," povedal Sekera pre denník Nový Čas.

Sekera v snahe zabrániť gólu zakopol vo veľkej rýchlosti o vlastného brankára Cama Warda a doslova vletel na zadný mantinel.


"Vracal som sa z útočného pásma a nešťastne som zakopol o pravý betón nášho gólmana Warda a vrazil do mantinelu. Našťastie som si stihol dať pred tvár ruky, bohvie, ako by to dopadlo," povedal 28-ročný slovenský reprezentant. Po náraze sa veľmi ťažko zdvíhal z ľadu, ale vyšetrenia našťastie neodhalili žiadnu zlomeninu.

"Mám modriny z toho nárazu a menšie problémy s ramenom. Trošku som bol otrasený, ale inak som v poriadku," dodal Sekera.

Slovenský obranca vynechal štvrtkový duel s New Yorkom Rangers a nebude hrať v utorok vo Winnipegu.

"Cítim bolesť pri streľbe, takže preto si dávam ešte pár dní oddych. Chodím na rehabilitácie a robím rôzne cvičenia na spevnenie. Trénujem normálne s celým tímom, ale nechodím do fyzických súbojov. Vynechám ešte asi jeden duel, ale vo štvrtok v Calgary by som už chcel hrať," dodal na záver Sekera.

RALEIGH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.