Šport

Schumacherov lekár prehovoril. Michaelovi dajte tri roky

Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na
Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na okruhu v Hockenheime v júli 2006. Zdroj: TASR

Šéf anesteziologicko-resuscitačného oddelenia nemocnice v Grenobli prezradil niečo o zdravotnom stave sedemnásobného majstra sveta F1.

Lekár, ktorý takmer šesť mesiacov ošetroval zraneného Michaela Schumachera, dúfa v uzdravenie legendy sveta Formuly 1 v rozmedzí jedného až troch rokov. Jean-Francois Payen navštívil pilota už aj v jeho dome pri Ženevskom jazere.

Zdroj: TASR

Šéf anesteziologicko-resuscitačného oddelenia nemocnice v Grenobli prezradil svoju mienku po návšteve sedemnásobného majstra sveta formuly 1.

"Život po zranení hlavy sa odohráva na etapy," povedal Payen rádiu RTL. "Videl som u neho určité zlepšenie, ale dajme mu čas. Rovnako ako u iných pacientov sa tu bavíme o škále jedného roka až troch rokov, takže musíme byť trpezliví," dodal Payen, ktorý s ohľadom na lekárske tajomstvo nešiel do väčších podrobností.

Sedemnásobný majster sveta F1 sa vážne zranil 29. decembra 2013 pri lyžovaní v Meribel. Po náraze do kameňa utrpel ťažký úraz hlavy s poranením mozgu. V nemocnici v Grenobli podstúpil dve operácie a bol udržiavaný v umelom spánku. Z kómy ho lekári prebúdzali počas piatich mesiacov a v polovici júna ho previezli z Francúzska do Švajčiarska, najprv na kliniku v Lausanne a potom do domáceho ošetrovania.

BRATISLAVA/RTL

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.