ME19: Slováci nastúpia v A-skupine proti Francúzsku, Taliansku a Rumunsku

ME19: Slováci nastúpia v A-skupine proti Francúzsku, Taliansku a Rumunsku
Martin Škrtel (vpravo) a vľavo zástupca riaditeľa mužského súťažného úseku UEFA Lance Kelly počas žrebu A-skupiny ME hráčov do 19 rokov. Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov sa v A-skupine domácich ME stretnú s Francúzskom, Talianskom a Rumunskom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Šamoríne-Čilistove, ktorý prisúdil do B-skupiny Anglicko, Izrael, víťaza 6. skupiny Elite Round kvalifikácie a Rakúsko.

Slovensko malo ako organizátor šampionátu (18. júna až 1. júla) istú pozíciu A1. Ambasádor turnaja a bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel potom žreboval víťazov siedmich skupín Elite Round kvalifikácie. Postupujúci zo šiestej skupiny ešte nie je známy, od 1. do 7. júna sa rozhodne medzi Holandskom, Nórskom, Srbskom a Ukrajinou. Mladí Slováci sa na úvod stretnú 18. júna s Francúzmi, o tri dni neskôr si zmerajú sily s Talianmi a 24. júna nastúpia proti Rumunom.

"Z mužstiev, ktoré sa prebojovali na majstrovstvá Európy, má každé obrovskú kvalitu. U mňa sú favoriti Anglicko a Taliansko. Môžem sa mýliť, uvidíme, čo nám ukáže turnaj. Sám som zvedavý a plný očakávaní, čo nám turnaj prinesie. Tu si nenavyberáte nikoho, skupina je veľmi atraktívna, takže sa tešíme. Súperi sú kvalitní, môžeme sa s nimi porovnať. Čakám plné štadióny, ľudia nech prídu, budú sa mať na čo pozerať. Čakám, že ich nesklameme. Medzi trénermi analyzujeme súperov, odkedy boli známe výsledky Elite Round. Čaká na nás veľká previerka, ale my sa na ňu tešíme. Chalani majú ešte mesiac, aby zabojovali o nomináciu. Verím, že za posledný mesiac popracujú na svojej výkonnosti a že na turnaji nájdeme slovenský talent, ktorý nám ukáže v budúcnosti kvalitu a presadí sa aj v európskom futbale," povedal tréner tímu SR 19 Albert Rusnák.

"Keď ste na ME, tak si nenavyberáte skupinu, či chcete ľahkú, alebo ťažkú. Všetky mužstvá tam majú svoju kvalitu. Koho som vyžreboval, s tým musia chlapci hrať. Verím, že dosiahnu čo najlepšie výsledky," dodal Škrtel.

Prvé dva tímy z "áčka" aj "béčka" postúpia do semifinále a zároveň na MS 2023 hráčov do 20 rokov v Indonézii. Piatu európsku miestenku na svetový šampionát si vybojuje víťaz play off medzi mužstvami na tretích miestach. Finále sa uskutoční 1. júla v Trnave, ktorá bude hostiť aj stretnutia A-skupiny a jedno semifinále. Hrať sa bude tiež v Dunajskej Strede (A-skupina, semifinále), Banskej Bystrici, Žiari nad Hronom (B-skupina) a Senci (play off MS).

Žreb ME 2022 futbalistov do 19 rokov:

A-skupina: Slovensko, Rumunsko, Taliansko, Francúzsko

B-skupina: Anglicko, Izrael, víťaz 6. skupiny ER, Rakúsko

      
      A-skupina:
      18. júna: Slovensko - Francúzsko, Taliansko - Rumunsko
      21. júna: Slovensko - Taliansko, Rumunsko - Francúzsko
      24. júna: Rumunsko - Slovensko, Francúzsko - Taliansko

      B-skupina:
      19. júna: Anglicko - Rakúsko, víťaz 6. skupiny ER - Izrael
      22. júna: Anglicko - víťaz 6. skupiny ER, Izrael - Rakúsko
      25. júna: Izrael - Anglicko, Rakúsko - víťaz 6. skupiny ER

      play off MS:
      28. júna: 3. z A-skupiny - 3. z B-skupiny

      semifinále:
      28. júna: víťaz A-skupiny - 2. z B-skupiny, víťaz B-skupiny - 2. z A-skupiny

      finále:
      1. júla: víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2

      
      Žiar nad Hronom (B-skupina, kapacita: 2300)
      Senec (play off MS, kapacita: 3264)

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti