Šport

Hrdinská smrť kapitána reprezentácie JAR: Chránil priateľku, zabili ho zlodeji

Kapitán futbalového tímu JAR  Senzo Meyiwa.
Zdroj: twitter.com/ Senzo Meyiwa

Muži zákona zároveň vypísali odmenu 150-tisíc randov (12.500 eur) za pomoc pri dolapení vrahov.

Hrdinskou smrťou skonal v nedeľu v noci kapitán juhoafrickej futbalovej reprezentácie Senzo Meyiwa. Brankára tímu Orlando Pirates zastrelili zlodeji, ktorí vnikli do domu jeho priateľky na predmestí Johannesburgu.

Meyiwa sa snažil partnerku ochrániť, jeden z útočníkov ho však zasiahol strelou do hrude, na následky čoho neskôr zomrel pri prevoze do nemocnice.

Chceme ubezpečiť všetkých Juhoafričanov, že urobíme všetko preto, aby sme vinníkov našli a potrestali

"Dvaja neznámi muži vnikli do domu Kelly Khumalovej a požadovali hotovosť, mobilné telefóny a iné cennosti. Meyiwa sa postavil pred priateľku, na ktorú v tom momente mieril zbraňou jeden z útočníkov. Následný výstrel zasiahol obeť do hrude a bol smrteľný," uviedla hovorkyňa johannesburgskej polície Sizakele Nkosiová-Malubaneová.

Krátko po incidente prišli do nemocnice niekoľkí spoluhráči Meiywu z reprezentácie ako aj tréner národného tímu Ephraim Mashaba, lekári im však museli už len zvestovať tragickú správu o smrti ich kolegu.

Muži zákona zároveň vypísali odmenu 150-tisíc randov (12.500 eur) za pomoc pri dolapení vrahov. 

Meyiwa viedol tím JAR ako kapitán v uplynulých štyroch zápasoch kvalifikácie Afrického pohára národov. Dres Orlanda Pirates si obliekol naposledy v sobotu, keď pomohol klubu k postupu do semifinále Ligového pohára.

"Jeho smrť je stratou pre Senzovu rodinu, pre klub ako aj pre celý národ," uviedol vo vyhlásení prezident orlandských "pirátov" Irvin Khoza.

Ako uvádza policajná správa, v období od apríla 2013 do marca 2014 bolo v JAR zavraždených až 17-tisíc ľudí, čo v porovnaní s minulým obdobím znamenalo nárast o 800 obetí.


JOHANESBURG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.