Šport

Zástupcovia Slovana povedali, ako vidia postup polície proti výtržníkom zo Sparty

Výtržnosti na zápase Slovan - Sparta.
Výtržnosti na zápase Slovan - Sparta. Zdroj: TASR

Na štadióne vypukol chaos, keď Sparťania zvalili plot a nik proti nim dlhé minúty nezasiahol.

Predstavitelia futbalového Slovana sa dnes (27. októbra) vyjadrili k postupu policajtov na minulotýždňovom zápase proti pražskej Sparte. Na štadióne v Bratislave totiž vypukol chaos, keď výtržníci z tábora sparťanských fanúšikov zvalili bariéry a tak vystrašili "bežných" divákov, že tí sa snažili zachrániť útekom na hraciu plochu. Proti Sparťanom približne desať minút nezasiahli policajti ani usporiadatelia.

"Keď prišlo k prvému prekročeniu plota, dostala polícia pokyn na zásah. Požiadavka od organizátora išla okamžite, ale v tejto chvíli je mi ťažké hodnotiť, či polícia konala neskoro," povedal  bezpečnostný manažér ŠK Slovan Marek Bednárik.

Samotný klub vraj zabezpečil na stretnutie 230 "stewardov" a 30 dobrovoľníkov, kým napríklad na predošlý duel s Neapolom 180 "stewardov" a 30 dobrovoľníkov.

"V klube si vyvodíme interné opatrenia a prijmeme postupy, aby sa nič podobné neopakovalo," vyhlásil generálny riaditeľ ŠK Slovan Dušan Tittel.

Spomínal zároveň aj platné zákony. "Napríklad v Anglicku chuligáni rovno vedia, aký trest ich čaká v prípade porušenia zákona. U nás také niečo neexistuje," tvrdil.

Výtržnosti prepukli tesne pred koncom prvého polčasu. Zápas prerušili v 42. minúte a nehralo sa viac než pol hodinu.BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.