Šport

Sagan sa rozlúčil s Cannondale v Trnave

Peter Sagan
Zdroj: TV Markíza

Tri dni má na to, aby sa stretol s rodinou a známymi, potom ho už čaká prvé sústredenie s tímom Tinkoff Saxo.

Trojnásobný držiteľ zeleného trička z Tour de France, cyklista Peter Sagan sa v pondelok rozlúčil s uplynulou sezónou i so svojím doterajším zamestnávateľom - stajňou Cannondale.

Dvadsaťštyriročný pretekár získal v uplynulom ročník sedem etapových vavrínov, zelené dresy pre víťaza bodovacej súťaže na podujatiach Tirreno-Adriatico, Okolo Kalifornie a Okolo Švajčiarska a jeho najväčším úspechom bolo skompletizovanie "zeleného" hetriku na slávnom Tour de France.

Napriek tomu nebol s uplynulým ročníkom, ktorý bol jeho piaty v drese Cannondale (predtým Liquigas, Liquigas-Doimo pozn.), spokojný. Povedal, že nepatril k jeho najvydarenejším a chce urobiť čo najviac, aby nadchádzajúci bol lepší.


Sagan sa aktuálne vrátil z dovolenky a na Slovensku pobudne zhruba tri dni s rodinou a známymi, potom ho už čaká prvé sústredenie s novým tímom. Za hlavným cieľ si dal zžiť sa s novými spolujazdcami ale i fungovaním v Saxo-Tinkoff. Najbližšie ich spolu čaká v rámci budovania tímového ducha sústredenie na Kilimandžáre.

"V novej sezóne sa teším najskôr na jarné klasiky a potom, samozrejme, na Tour de France," uviedol Sagan.

O svojom prechode do nového tímu povedal, že rokovania sa uskutočnili s viacerými tímami, "ale niektoré si ho nemohli dovoliť".

TRNAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti