Šport

Maratónkyňa s týmto obrovským bruškom behávala

Clara Horowitz Peterson sa odmietla vzdať kariéry v tehotenstve
Zdroj: nytimes.com

Tréningu sa vzdala len počas prvej gravidity.

"Ľudia sa často správajú, ako by počas deviatich mesiacov tehotenstva prestal život existovať. Akoby boli mŕtvi. To som nechcela pripustiť," hovorí tridsaťročná vytrvalkyňa.

Clara Horowitz Peterson začala pracovať na svojej rodine v dvadsiatich piatich rokoch. "Vždy som cítila, že deti a rodina sú pre mňa dôležitejšie ako športová kariéra. Postupne som však zisťovala, že oboje sa dá skĺbiť dohromady," popisovala jedna z najlepších vytrvalkýň Spojených štátov.

Zdroj: nytimes.com

Peterson má tri deti a na ceste je štvrté. Tréningu sa vzdala len počas prvej gravidity. Pri druhom už trénovala a dokázala sa kvalifikovať na americký šampionát len štyri mesiace po pôrode. To by bez intenzívneho tréningu nebolo možné.

"Pred tehotenstvom som behala približne sto osemdesiat kilometrov týždenne. Potom som zvoľnila na osemdesiat, deväťdesiat, ale postupne som zisťovala, že môžem behať viac," hovorí mamička troch zdravých detí. Súhlasíte s jej prístupom? S jej posolstvom, že tehotenstvo neznamená koniec života? Že by žena nemala podliehať žiadnym obmedzeniam?


NEW YORK/nytimes.com

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.