Bratislavu čaká v nedeľu veľký zápas, očakávajte dopravné obmedzenia

Bratislavu čaká v nedeľu veľký zápas, očakávajte dopravné obmedzenia
Pohľad na štadión ŠK Slovan Bratislava. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Polícia v nedeľu (8. 5.) v súvislosti s finálovým zápasom  53. ročníka futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2021/2022 medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartakom Trnava na Národnom futbalovom štadióne pripravuje dopravné obmedzenia. Týkajú sa predovšetkým bezprostredného okolia a to najmä ulíc Bajkalskej, Viktora Tegelhoffa, Príkopovej a Kalinčiakovej.

„Dopravní policajti budú situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne. O aktuálnych dopravných obmedzeniach budeme verejnosť včas informovať,“ napísal v stanovisku bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff.

Zároveň požiadal ľudí, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným.

Kapacita NFŠ bude znížená z 22 500 na 16-tisíc, rozdelený bude zároveň na štyri časti, fankluby budú za bránkami.

Kluby chcú „normálny zápas"

Zápas nie je zakázaný, pretože zainteresované strany garantovali splnenie podmienok stanovené od starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Vyplýva to z jeho vyjadrení na sociálnej sieti.

Zdôraznil však, že od priebehu zápasu bude závisieť, či sa budú aj ďalšie futbalové zápasy konať rovnako s divákmi alebo bez nich.  

„Toto je test normálnosti, či dokážete zvládnuť zápas bez akéhokoľvek násilia a najrôznejších hlúpostí, ktoré futbal na mnohých miestach v poslednom čase sprevádzajú alebo či ďalšie dva roky budú zápasy medzi Spartakom a Slovanom bez divákov," prihovára sa Kusý fanúšikom vo videu.

Odkazuje im, aby dohliadli aj na svojich známych, ktorí vnímajú futbal ako príležitosť predviesť sa, nie na to, aby si užili zápas.

Starosta po piatkovom (6. 5.) poslednom stretnutí v súvislosti so zápasom skonštatoval, že je vďačný za to, že oba futbalové kluby chcú „normálny zápas". Organizátori podľa neho súhlasili s tým, že lístky na zápas budú na meno a na sedadlo, hoci to zákon neprikazuje.

„Nebudú pozývať a vyslovene požiadajú, aby nechodili žiadni fanúšikovia cudzích klubov, ktorí nemajú prečo na zápas chodiť," doplnil Kusý.

Kluby taktiež odmietajú akýkoľvek pochod mestom. Na štadióne i v jeho okolí budú posilnené hliadky mestskej i štátnej polície. Garantované majú byť aj ďalšie podmienky na bezpečné odohranie zápasu.  

SFZ udelil Slovanu podmienečné uzatvorenie sektorov tvrdého jadra

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu vo štvrtok udelila Slovanu Bratislava podmienečné  jednozápasové uzatvorenie sektorov  s tzv. "tvrdým jadrom" domácich priaznivcov. Pred finále Slovnaft Cupu proti Spartaku Trnava tak reagovala na nešportové správanie sa fanúšikov slovenského majstra s extrémistickým kontextom.

"Jedným zo základných cieľov DK SFZ je boj proti extrémizmu a to v akejkoľvek forme. Pri posudzovaní zadokumentovaných previnení pristúpila po dôslednom zvážení k sankciám, ktorých tvrdosť by mala odzrkadľovať závažnosť previnení," uviedla komisia vo svojom komuniké z 5. mája. Rovnaký trest dostala prednedávnom aj Trnava, pričom podmienky trvajú do 31. októbra.

Finále hrozilo, že sa konať nebude. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňoval priaznivcom Slovana a Trnavy navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na finálový duel SP nevzťahoval. Vznikli tak obavy, že sa budú opakovať podobné udalosti ako vlani v októbri. Vtedy v stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti