Šport

Vettel porušil pravidlá F1

Nemecký jazdec Sebastian Vettel z Red Bullu sa raduje po víťazstve v kvalifikácii na VC Brazílie 23. novembra 2013 v Sao Paule.
Nemecký jazdec Sebastian Vettel z Red Bullu sa raduje po víťazstve v kvalifikácii na VC Brazílie 23. novembra 2013 v Sao Paule. Zdroj: TASR

A tak odštartuje nedeľňajšiu VC USA z boxov.

Úradujúci majster sveta F1 Sebastian Vettel odštartuje nedeľňajšiu VC USA z boxovej uličky. Informovala o tom agentúra Reuters.

Jazdcovi stajne Red Bull museli mechanici vymeniť motor, čo podľa pravidiel znamená štart z boxov. Nemec totiž použil v piatkovom tréningu šiestu kompletnú pohonnú jednotku v sezóne, čo je o jeden viac ako povoľujú pravidlá. V sobotňajšej kvalifikácii mu tak už o umiestnenie nepôjde.

Piatkové voľné tréningy ovládol Mercedes

Jazdci Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg ovládli prvý piatkový voľný tréning na nedeľňajšiu VC USA F1. Hamilton dosiahol na 5,513 km dlhom okruhu v Austine najrýchlejší čas 1:39,941 min, jeho tímový kolega bol len o necelé tri desatiny sekundy pomalší.

Rovnako sa im darilo aj v druhom, Hamilton bol opäť najrýchlejší v čase 1:39,085 a Rosberg za ním zaostal iba o tri tisíciny sekundy.

AUSTIN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti