Tisíce fanúšikov Trnavy pricestovali do Bratislavy vlakom, rizikový zápas sa zaobišiel bez vážnych incidentov

V Bratislave bola v súvislosti s finálovým futbalovým duelom Slovnaft Cupu pokojná situácia. Polícia do začiatku zápasu nezaznamenala prípady hromadného narušenia verejného poriadku. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Na policajné oddelenia v Bratislavskom kraji nebola doposiaľ v súvislosti s prebiehajúcimi bezpečnostnými opatreniami predvedená žiadna osoba," priblížil.

Finálový pohárový zápas medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa na bratislavskom Tehelnom poli začal v nedeľu o 17.30 h. Fanúšikovia Trnavy pricestovali do hlavného mesta vlakom krátko pred 15.00 h. Toto derby so sebou prinieslo viaceré bezpečnostné riziká, preto polícia i usporiadateľ pristúpili k viacerým prísnejším bezpečnostným opatreniam.

Bratislavská polícia počas kontroly fanúšikov zaistila viacero zakázaných predmetov. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

"Monitorujeme presun účastníkov športového podujatia, ktorí sa aj zo zahraničia presúvajú na uvedený futbalový zápas. Tí boli hliadkami Policajného zboru zastavení a podrobení kontrole, pri ktorej sme u nich zaistili zakázané predmety," priblížil hovorca.

Zadržané predmety.
Zadržané predmety. Zdroj: TV Markíza

Zadržané predmety.
Zdroj: Polícia SR- Bratislavský kraj

Fanúšikov, ktorí sa plánujú zúčastniť tohto športového podujatia zároveň policajti opätovne vyzývajú, aby sa nedopúšťali výtržností ani iných protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia. "Policajti budú adekvátne reagovať na narušenie verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke zo strany fanúšikov oboch klubov," dodal Szeiff.

​Hoc železničná stanica Bratislava - Nové mesto je vzdialená v pešej dostupnosti od Národného futbalového štadióna, jedným z opatrení bol aj prevoz fanúšikov zo stanice na štadión vozidlami MHD:

SFZ ako organizátor finále musel pristúpiť na sprísnené bezpečnostné podmienky ako napríklad zníženie kapacity, či zákaz vstupu priaznivcov s inou štátnou príslušnosťou. SFZ o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.  

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti