Začína sa hokejová horúčka. Pozrite si program zápasov Slovákov na MS v hokeji aj systém turnaja

Začína sa hokejová horúčka. Pozrite si program zápasov Slovákov na MS v hokeji aj systém turnaja
Tímová fotografia slovenskej hokejovej reprezentácie po triumfe na Kaufland cupe. Zdroj: Profimedia.sk

Po historickom bronzovom úspechu zo zimnej olympiády čaká našich hokejistov ďalší vrchol sezóny - majstrovstvá sveta. Dejiskom turnaja budú fínske mestá Helsinki a Tampere, pričom naši reprezentanti odohrajú zápasy v hlavnom meste.

Pôvodne sa tu mali súboje odohrávať v Hartwall Arene. Keďže štadión má ruských majiteľov, organizátori sa rozhodli presunúť program do staršej arény Ice Rink s kapacitou 8400 divákov.

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia vo svojom úvodnom zápase proti Francúzom. Duel je na programe v otvárací deň turnaja, v piatok 13. mája o 15:20. Následne na našich čakajú v A skupine ešte Nemecko, Kanada, Švajčiarsko, Kazachstan, Taliansko a Dánsko. V B skupine sa zase predstaví Česko, Fínsko, USA, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Veľká Británia a Rakúsko.

Na turnaji sa nezúčastnia hokejisti Ruska ani Bieloruska. IIHF ich zo šampionátu vzhľadom na vojnu na Ukrajine vyradila. Miesto nich si na turnaji zahrajú Francúzsko (nahradí Rusko v A-skupine) a Rakúsko (nahradí Bielorusko v B-skupine).

Zdroj: TVNOVINY.sk

​Formát turnaja na MS v hokeji 2022

Na MS v hokeji 2022 vo Fínsku sa zúčastňuje šestnásť krajín, ktoré sú rozdelené do dvoch osemčlenných skupín. V základnej skupine hrá každý s každým jeden zápas. Každá krajina teda v skupine absolvuje sedem stretnutí.

Prvé štyri tímy z oboch skupín postúpia do štvrťfinále, pričom krajina na prvej pozícii bude čeliť mužstvu na štvrtej priečke z druhej skupiny a druhý nastúpi proti tretiemu z druhej skupiny (1A - 4B, 2A - 3B, 3A - 2B, 4A - 1B).

Súvisiaci obsah

​Víťazi štvrťfinále postúpia do semifinále. V ňom sa najvyššie nasadený tím - podľa kritérií: a) umiestnenie v skupine, b) počet bodov v skupine, c) lepšie skóre v skupine, d) vyšší počet gólov v skupine, 5.) rebríček IIHF - stretne s najnižšie nasadeným tímom. Úspešní semifinalisti idú do finále, zdolané mužstvá si zahrajú o bronz.

Pre mužstvá na piatom až ôsmom mieste v základných skupinách sa účasť na šampionáte končí.

Mužstvá, ktoré v oboch skupinách skončia na poslednej priečke, zostúpia do nižšej kategórie majstrovstiev sveta.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti