Zverejnili záverečnú nomináciu na MS vo Fínsku: Slovensko bude mať historicky najmladší káder

Zverejnili záverečnú nomináciu na MS vo Fínsku: Slovensko bude mať historicky najmladší káder
Na snímke zľava tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan. Zdroj: TASR

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie uzavrelo nomináciu na majstrovstvá sveta vo Fínsku. Na 25-člennom finálnom zozname chýbajú obranca Adam Jánošík a útočník Adrián Holešinský, ktorých z účasti na svetovom šampionáte vyradil limitujúci zdravotný stav, informuje oficiálny portál SZĽH Hockey Slovakia. Slovenská výprava odletí v stredu do Helsínk s historicky najmladším kádrom. Jeho vekový priemer je 24,44 rokov.

V záverečnej 25-člennej nominácii figurujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Na šampionátovú súpisku však vedenie národného tímu pred úvodným duelom proti Francúzsku zapíše pravdepodobne len 23 mien.

Vekový priemer kádra znižujú predovšetkým traja tínedžeri – sedemnásťročný Adam Sýkora a osemnásťroční Šimon Nemec s Jurajom Slafkovským. „Nebolo našim zámerom prekonať vlastný rekord. Generačná obmena a omladenie kádra ide samospádom a prirodzene. Máme v tíme kopec mladých hráčov hladných po úspechu. Verím, že sa to ukáže na ich výkonoch na majstrovstvách sveta,“ uviedol pre Hockey Slovakia šéf SZĽH Miroslav Šatan.

Zdroj: TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti