Šport

Transparent fanúšikov Dunajskej Stredy všetkých pobúril

DAC.png

Únia ligových klubov ho odsúdila, vedenie klubu vyšetruje, ako sa na štadión dostal.

Únia ligových klubov ostro odsúdila konanie fanúšikov počas sobotňajšieho ligového zápasu medzi futbalistami DAC Dunajská Streda a FK Senica.

Počas duelu sa na tribúnach objavil transparent s textom "Danke - Grazie 1938. Nov. 2.". V tento deň rozhodla prvá Viedenská arbitráž o odtrhnutí južných častí Slovenska a ich pridelení k Maďarsku. Podrobnejšie sa touto "kauzou" bude zaoberať Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ), no samotný klub i Únia ligových klubov (ÚLK), ako riadiaci orgán Fortuna ligy, tento počin tvrdo odsúdili.


Preverujeme akým spôsobom sa transparent do areálu štadióna dostal

"Odsudzujeme akékoľvek prejavy intolerancie na futbalových štadiónoch. FC DAC ako klub svoje stanovisko voči takýmto prejavom jasne prezentoval v 14. kole Fortuna ligy, kedy sa jednoznačne prihlásil k boju proti takýmto prejavom. Na základe komunikácie s klubom zo Žitného ostrova pevne veríme, že sa podarí identifikovať jednotlivcov, ktorí takýmto spôsobom zbytočne vnášajú do mimoriadne žičlivého futbalového prostredia, ktorým je Dunajská Streda známa, nepatriace radikálne politické názory," uviedol prostredníctvom tlačovej správy prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, ktorý bol spoločne s výkonným riaditeľom ÚLK Michalom Mertinyákom prítomný priamo na inkriminovanom zápase.

Od transparentu, ktorý rozprestreli fanúšikovia na tribúnach v Dunajskej Strede, sa dištancuje aj samotný klub, ktorý vydal nasledujúce stanovisko: "FC DAC 1904 Dunajská Streda sa s plnou vážnosťou dištancuje od transparentu, ktorý bol v sobotu (1. novembra 2014) rozvinutý počas ligového zápasu FC DAC 1904 – FK Senica. Transparent nemá nič spoločné s našou víziou moderného európskeho futbalu so všetkým čo k nemu patrí, ktorá je identická s aktuálnymi gestami UEFA proti intolerancii. V súčasnosti preverujeme akým spôsobom sa transparent do areálu štadióna dostal. FC DAC 1904 Dunajská Streda je futbalový klub s bohatou históriou. V rámci doterajšej existencie od roku 1904 bol účastníkom maďarských, česko-slovenských a slovenských futbalových súťaží. Spoločným menovateľom pre všetky obdobia vždy bola a je radosť z futbalu bez snahy o prezentáciu politických či iných gest jednotlivcov alebo skupín. Nemáme záujem podporovať jednotlivcov ani skupiny, ktoré sa na úkor futbalu snažia vnášať na štadióny propagáciu radikálnych myšlienok, ktoré sú v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami."

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.