Šport

Graňák už má klub, sťahuje sa do Švédska

Graňák na tlačovke v Trenčíne
Zdroj: TV Markíza

Na vstup do novej sezóny sa pripravoval so slovenským reprezentačným výberom hráčov do 20 rokov.

Hokejista Dominik Graňák bude v kariére pokračovať vo Švédsku. Skúsený obranca sa dohodol na zmluve do konca sezóny s tímom najvyššej súťaže Linköping HC. Informoval o tom oficiálny web švédskeho klubu.

"Dominik je typ obrancu akého sme hľadali. Dodá našej defenzíve ďalšiu kvalitu," uviedol na adresu 31-ročného slovenského reprezentanta generálny manažér Linköpingu Fredrik Emvall. Graňák by mal absolvovať premiéru vo švédskej elitserien 13. novembra v dueli proti Örebro.

V minulosti už vo Švédsku pôsobil v tímoch Färjestad BK a Rögle BK

Graňák sa pripojil k tímu v utorok v Prahe, kde Linköping vyhral v prvom osemfinále Ligy majstrov na ľade Sparty 2:1.

Predtým sa na vstup do novej sezóny pripravoval so slovenským reprezentačným výberom hráčov do 20 rokov v projekte HK Orange 20.

Naposledy odohral súťažný duel ešte v apríli tohto roka v drese Dinama Moskva v KHL, odvtedy laboroval s niekoľkými nepríjemnými zraneniami.

Dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára sa na sever Európy vracia po štyroch sezónach v Diname Moska.

"V rámci Ruska som pôsobil vo fantastickej organizácii Dinama, s ktorou sme získali dvakrát Gagarinov pohár. Nemal som už asi takú veľkú vnútornú motiváciu, aby som si chcel momentálne zvykať v Rusku na nové prostredie. Skôr ma láka opäť si vyskúšať Švédsko. Hral som tam tri roky a viem, akí sú tam ľudia a ako tam funguje hokej. Povedal som si, že prišiel čas na to, aby som urobil takúto životnú zmenu," uviedol koncom októbra Graňák pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

LINKÖPING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.